McGuinnes zgarnął swoje 18-ste zwycięstwo na Isle of Man TT!

Po udanych sesjach treningowych i kwalifikacyjnych jasne było, że w tym roku John McGuinness jest w świetnej formie. Do dzisiaj John miał na swoim koncie 17 zwycięstw. Teraz dołożył do tego kolejne najwyższe laury!

Wyścig Superbike miał dramatyczny przebieg od samego początku. Już na pierwszym okrążeniu w okolicach Graham wypadkowi uległ Simon Andrews. Kierowca został odwieziony do szpitala z podejrzeniem połamania wielu kości oraz wstrząśnieniem.

Mimo tego zdarzenia wyścig się odbył do końca. John McGuinness o swoje zwycięstwo musiał mocno walczyć z Cameronem Donaldem, który ostro gonił lidera przez wszystkie 6 okrążeń trasy. Jako trzeci dojechał Bruce Anstey, który w końcowej fazie wyścigu wyprzedził Guya Martina. Ten ostatni nie jest zadowolony z faktu finiszu tuż poza podium, więc podczas kolejnych wyścigów na pewno będzie chciał przyspieszyć no i oczywiście zgarnąć swoje wymarzone, pierwsze zwycięstwo na Mountain Course.

Najszybsze okrążenie wyścigu należało do Johna McGuinnessa – 17 min 20,97 sek., prędkość – 130.483 mph.  Pełne wyniki znajdziecie tutaj.
 

Więcej w Inne
Isle of Man TT 2012 – treningi trwają

Wczoraj odbył się kolejny trening na wyspie Man. Niestety, organizatorom pokrzyżowała plany psująca się pogoda. Na trasę wyjechali zawodnicy Superbike,...

Zamknij