Jeździłbyś takim pompowanym elektrycznym skuterem? - Motogen.pl

„Miękka, a jednak wytrzymała, pompowana struktura służąca do składanego, mobilnego transportu.” Nie obawiajcie się, ten skuter (póki co) nie wchodzi do produkcji. Jest wyłącznie projektem studenckim.

Wszelkiego rodzaju pojazdy z kategorii „personal mobility” są teraz na topie. Elektryczne hulajnogi, elektryczne rowery, czy elektryczne wszelkiego rodzaju skutery i małe „jeździdła” są ciekawą alternatywą dla publicznego transportu miejskiego i świetnie sprawdzają się na krótkich dystansach.

Jednym z problemów jest możliwość zabrania swojego środka transportu ze sobą – na przykład na wakacje, czy chociażby pod biurko w korporacyjnym open-space. Pojazd powinien więc być lekki i łatwy w przenoszeniu…

A gdyby pojazd był pompowany?

Takie pytanie zadała sobie grupa studentów Uniwersytetu w Tokio. Naszkicowali i opracowali swój pomysł, teoria wydała się możliwa do zrealizowania i tak powstał jedyny egzemplarz Poimo – jest to skrót od „Portable and Inflatable Mobility”.

Miękki pojazd jest prosty w konstrukcji i łatwy do obsługi. Można go transportować w plecaku. Następnie wystarczy go napompować i wio. Na dole materaco-skutera znajduje się bateria, natomiast silnik elektryczny znajduje się w konstrukcji kół. Funkcję główki ramy i sterowania pełni zgrzew łączący przednią i główną komorę powietrzną.

skuter elektryczny pompowany

Twórcy zauważają, że dzięki miękkiej konstrukcji, wszelkie wypadki i kolizje z pieszymi stają się mniej groźne. Pompowana konstrukcja stanowi także zawieszenie. Poimo został przetestowany dla kierowcy do masy 80 kg.

To co, jeździlibyście?

Więcej szczegółów projektu znajdziecie w cyfrowej bibliotece.

pompowany skuter elektryczny

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany