JetPack Aviation przyszłością motocyklizmu? Latające motocykle coraz bliżej! - Motogen.pl

Speeder napędzany jest przez cztery turbodoładowane silniki odrzutowe napędzane olejem napędowym, które wytwarzają 1050 kg/m ciągu przy masie pojazdu wynoszącej 105 kg. To wystarcza, żeby ten latający, odrzutowy motocykl osiągał maksymalną prędkość ponad 240 km na godzinę i pułap do 4500 metrów. Niestety maszyna ta ma spore ograniczenia czasu lotu, który wynosi niestety maksymalnie 30 minut… Ciężar pilota w pełnym rynsztunku nie może przekroczyć 108 kg.

Niestety nie jesteśmy w stanie namierzyć dowodów potwierdzających istnienie działającego prototypu takiej maszyny. Na stronie producenta znaleźć możemy wygenerowane komputerowo symulacje:

Komputerowo wygenerowane obrazy mają przekonać nas do tego, by złożyć zamówienie wstępne na ten pojazd w wysokości 10 000 dolarów amerykańskich. Czy firma JetPack Aviation jest zatem wiarygodna? Być może, w końcu to właśnie ona wyprodukowała latający plecak, który zachwycił wielu w 2015 roku. Zobaczcie film z tego przelotu:

Poczekamy, zobaczymy. Tak czy inaczej, wydaje nam się, że bogatsi i odważniejsi motocykliści w ciągu 15 lat będą mogli prawdziwie polatać na swoich maszynach pozbawionych kół…

Źródło: visordown.com