Opony do quadów / ATV i gokartów łączą w sobie cechy ogumienia motocyklowego, samochodowego i tego znanego z… maszyn rolniczych. Zobaczmy ofertę renomowanej firmy Deli Tire.

Tekst PB

Deli Tire od ponad 50 lat produkuje dobrej jakości opony do motocykli, quadow i gokartów. Indonezyjski producent, stosujący najlepsze światowe technologie, swoją przygodę z ogumieniem zaczął od produktów dedykowanych do maszyn terenowych. Dzisiaj, to właśnie ta gama produktów jest najbardziej rozpoznawalna, a opony Deli stosowane są przez światowej klasy zawodników startujących na motocyklach enduro i motocross. Doświadczenie z off-roadu na dwóch kołach zostało wykorzystane przy konstruowaniu opon do ATV. Właśnie dlatego, zastanawiając się nad tym, jakie opony do quada wybrać, można śmiało przeanalizować ofertę DELI TIRE.

Najlepsze opony ATV – do pracy i na przeprawy

Pojazdy typu ATV wykorzystywane są zarówno do pracy, jak i do rekreacji. Takim bardzo uniwersalnym pojazdem, nadającym się do codziennego pokonywania bezdroży może być quad GOES COBALT 550 MAX. Jest to pojazd rekreacyjny, który jednak może być stosowany do ciężkiej pracy. W sprawnym przeniesieniu napędu 4 kół na piach i błoto pomocne będą odpowiednie opony. A takimi są Deli SG-789 MAXI GRIP – całoroczne opony ATV 12 cali, łączące miękką i elastyczną konstrukcję z nieco twardszą konstrukcją bieżnika. Dzięki temu udało się połączyć dobre dopasowanie do gruntu, szybkie czyszczenie z piasku, czy gliny, wraz z wysoką trwałością. Budowa opony pozwala wykorzystać ją zarówno jako oponę zimową, na kopny śnieg, jak i typowo letnią. 

Deli SG-781
Deli SG-781

Z kolei do pojazdów używanych w ekstremalnych warunkach, ciekawą propozycją są opony Deli SG-781 MAXI GRIP ULTRA. To prawdziwy „potwór” wśród opon do ATV – ma bardzo duży indeks nośności (155 kg) i ekstremalnie agresywny bieżnik o podwyższonej wysokości i większej twardości. Dzięki temu ogumienie tego typu doskonale sprawdza się w quadach o największych gabarytach, takich jak na przykład Odes Pathcross 1000. Czy to w czasie przepraw, czy w ciężkiej pracy, opona tego typu pozwala maksymalne wykorzystanie potencjału takiego pojazdu w ciężkim terenie.

Deli SG-789
Deli SG-789

Opony do quada sportowego

Sportowe quady z napędem na jedną oś wymagają nieco innego ogumienia. Z zasady są to lekkie pojazdy, nie wymaga się więc aż tak rozbudowanego bieżnika. Zupełnie inna jest także specyfika jazdy quadami sportowymi. Tu bardziej liczy się pewne prowadzenie na prostych i zakrętach, a nie sama zdolność do wykopywania się z piachu i błota. Opony do małego quada nie muszą mieć tak dużego indeksu nośności. Przykładem ogumienia idealnego do rekreacyjnej „ośki” będzie na przykład Deli S373A.

DELI TIRE S373A
DELI TIRE S373A

Opony do gokarta

Karting ma mało wspólnego z ATV (nie licząc 4 kół), ale warto wspomnieć, że Deli Tire produkuje również opony do tego rodzaju pojazdów. Przykładem takiej opony jest Deli Kart SB390 oferująca dobrą przyczepność za rozsądną cenę.

DELI TIRE S390
DELI TIRE S390

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany