Seria AMA Supercross tym razem zatrzymała się na legendarnym torze w Daytona. Wyścigi były zdominowane przez zawodników Kawasaki. W klasie Lites swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Blake Baggett, natomiast w klasie Supercross po raz drugi z rzędu wygrał Ryan Villopoto.

Klasa Lites
Zwycięzca pierwszego biegu kwalifikacyjnego, Blake Baggett, wygrał holeshot. Na pierwszym okrążeniu pechowy upadek zaliczył lider klasyfikacji generalnej, Dean Wilson. Późniejsze odrabianie strat na tym trudnym torze szło mu kiepsko, stąd odległe miejsce na mecie. Podczas początkowych okrążeń Baggett jechał bardzo pewnie, wypracowując niewielką przewagę nad drugim Justinem Barcia, który musiał odpierać ataki Matta Lemoine.

Z czasem przewaga Baggetta powiększała się. Barcia, który w wywiadze ujawinił, że tydzień temu w Atlancie złamał dwie kości nadgarstka, zajmował pewne drugie miejsce. Biorąc pod uwagę okoliczności, to nie lada wyczyn.

 

Lemoine z czasem odpadł z rywalizacji o czołowe pozycje. Jako trzeci ze sporą stratą jechał Sipes, czwarty natomiast był Blake Wharton.

Wyniki:
1.Blake Baggett (Kaw)
2. Justin Barcia (Hon)
3. Ryan Sipes (Yam)
4. Blake Wharton (Hon)
5. PJ Larsen (KTM)
6. Jason Anderson (Suz)
7. Malcolm Stewart (Suz)
8. Dean Wilson (Kaw)
9. Matt Lemoine (Kaw)
10. Les Smith (Hon)

 

Klasyfikacja generalna (po 3 z 8 rund):
1. Justin Barcia (69/1 wygrana)
2. Blake Baggett (65/1 wygrana)
3. Dean Wilson (60/1 wygrana)
4. Blake Wharton (51)
5. Ryan Sipes (54)
6. Jason Anderson (41)
7. Matt Lemoine (35)
8. Malcolm Stewart (34)
9. PJ Larsen (33)
10. Lance Vincent (33)

Klasa Supercross
James Stewart, zwycięzca drugiego wyścigu kwalifikacyjnego, popisał się również najlepszym startem. Na początku Stewart jechał jak natchniony, wykręcając czasy okrążenia około 2 s krótsze niż reszta stawki. Na czwartym okrążeniu miał już ponad 6,5 s przewagi.

Niestety, na tym samym okrążeniu popełnił duży błąd na skoku i zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek. Zbierał się powoli, wyglądał na oszołomionego. Mimo tego znów wsiadł na motocykl i po chwili zaczął wykręcać najlepsze czasy. Niestety, strata po upadku była bardzo duża, a niesamowita szarża pozwoliła mu na zajęcie dopiero (lub aż) dziewiątego miejsca.

Niedługo po Stewarcie Andrew Short też zaliczył upadek, oddając świetne drugie miejsce Millsapsowi. Chad Reed i Ryan Dungey mieli kiepskie starty, jednak bardzo dobra jazda pozwoliła im na dopchanie się do czołówki.

Millsaps nie wytrzymał nacisków Reeda i popełnił błąd, oddając swoje drugie miejsce. Chwilę później spadł o kolejną pozycję na rzecz Ryana Dungey. Tymczasem Ryan Villopoto pewnie prowadził i niezagrożony dojechał do mety.

Wyniki:
1. Ryan Villopoto (Kaw)
2. Chad Reed (Hon)
3. Ryan Dungey (Suz)
4. Andrew Short (KTM)
5. Davi Millsaps (Yam)
6. Justin Brayton (Yam)
7. Kevin Windham (Hon)
8. Ken Roczen (KTM)
9. James Stewart (Yam)
10. Mike Alessi (KTM)

 

Klasyfikacja generalna (po 9 z 17 rund):
1. Ryan Villopoto (196/4 wygrane)
2. James Stewart (173/3 wygrane)
3. Chad Reed (172/1 wygrana)
4. Ryan Dungey (165)
5. Trey Canard (154/1 wygrana)
6. Andrew Short (128)
7. Brett Metcalfe (107)
8. Justin Brayton (105)
9. Davi Millsaps (104)
10. Kevin Windham (89)

Więcej w Inne
Harley-Davidson powraca do wyścigów

10 i 11 marca Harley-Davidson powróci na historyczne wiraże Daytona International Speedway, a wraz z nim jedna z największych legend...

Zamknij