IV Zlot Triumph – relacja - Motogen.pl

Czas na podsumowanie IV Zlotu Motocykli Triumph – Triumph i Przyjaciele, który odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Krakus w Stegnie na Mierzei Wiślanej w dniach 4–7 czerwca 2009 r. Po raz pierwszy była to czterodniowa impreza, w której uczestniczyło blisko 150 motocykli i ponad 200 osób. Jak przystało na angielskie motocykle, również pogoda była chwilami typowo angielska, ale nawet to nie zepsuło dobrej zabawy.
Wiele atrakcji i świetna atmosfera zjazdu to już tradycja. Ale po kolei.

Pierwsi uczestnicy przyjechali z najdalszych części kraju w środę wieczorem. W czwartek na terenie ośrodka było już blisko 70 motocykli, a kolejne dojeżdżały do soboty. Po czwartkowym wieczorze z konkursami i wspomnieniami poprzednich imprez w piątek rano grupa wyjechała na wycieczkę do Gdańska, a w drodze powrotnej zwiedziła zabytkową śluzę Gdańska Głowa na Wiśle oraz największą w Europie stację pomp w Chłodniewie. Atrakcją  był między innymi pokaz pracy przepompowni. W piątkowy wieczór muzycznie rozgrzewał zlotowiczów zespół Ananakofana, a po bloku konkursów zagrał zespół Quarto, który tanecznie rozruszał towarzystwo do bardzo późnej nocy.

W sobotę, tradycyjnie po śniadaniu, niemal wszyscy wyjechali na 20-kilometrową paradę z finałem w centrum Krynicy Morskiej i konkursami wolnej jazdy, a po powrocie i wspólnym obiedzie do ośrodka zawitała kowbojska grupa Bufallo Bill. Kolejnymi atrakcjami były wybory wszystkiego, co „naj”, koncert zespołu Czaqu i naprawdę ostra impreza do samego rana z pokazami teatru ognia i konkursem karaoke.
Pomiędzy tymi niespodziankami odbyło się również spotkanie z Pawłem Szkopkiem, najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem, który w Mistrzostwach Polski klasy Superstock 600 i Mistrzostwach Świata Supersport w tym sezonie walczy na Triumphie Daytona 675i.
W niedzielę, jak zawsze po obfitym śniadaniu, uczestnicy próbowali wrócić do rzeczywistości, co po trzech dniach pełnych wrażeń było na prawdę trudne.

Organizatorem IV Zlotu Motocykli Triumph – Triumph i Przyjaciele był Dział Motocykli Inter Cars S.A., wyłączny importer motocykli Triumph w Polsce. Organizator dziękuje za wsparcie w przygotowaniu zlotu Urzędowi Gminy Stegna, Starostwu Nowodworskiemu oraz firmie Castrol.

Pod tym linkiem znajduje się obszerna galeria ponad 500 zdjęć i kilka filmików. Uczestników zlotu zachęcamy do nadsyłania swoich zdjęć na adres: [email protected]

http://picasaweb.google.pl/ZlotTriumpha