Italian Baja 2014: Przygoński na podium - Motogen.pl

Jakub Przygoński po ostrej walce z włoskimi zawodnikami zajął znakomite trzecie miejsce. Eliminację Mistrzostw Świata w klasie motocykli zwyciężył Vanni Cominotto, natomiast drugą pozycję zdobył Alessandro Ruoso .

Po przekroczeniu mety rajdu Kuba powiedział:

„Bardzo się cieszę z wyniku, walka nie była łatwa, ponieważ włosi znali perfekcyjnie trasę. Dla mnie to bardzo dobry początek sezonu.”

W Mistrzostwach Świata doskonalezaprezentowali się nasi zawodnicy w klasie Quad. Kamil Wiśniewski wywalczył drugi stopień podium, natomiast Piotr Serbista uplasował się na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajął  Arkadiusz Biernat, a szóste-Zbigniew Zych.

Nasz czołowy zawodnik – Łukasz „Łoker” Łaskawiec – zmuszony był wycofać się z rywalizacji przez uszkodzenie tylnej osi.

Następną imprezą z udziałemJakuba Przygońśkiego jest eliminacja Mistrzostw Świata Cross Country w Abu Dhabi. Przypomnijmy, że nasz reprezentant zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

W klasyfikacji Mistrzostw Europy, w motocyklowej klasie 450 zwyciężył Krzysztof Jarmuż. Drugie miejsce zajął Sebastian Kałużny, Czech Gottvald był trzeci. Klasyfikacje kładów w kategorii Q2 wygrał Piotr Serbista, drugi jest J. Kalinowski, trzeci Czech J. Dusek.

Kategoria Q1 padła Łupem Arkadiusza Biernata jadącego Can-am’em 450. Pozostałe pozycje zajęli lokalni zawodnicy.