Na pierwszym okrążeniu otwarcie w punkcie pomiarowym Glen Helen należało do Jamesa Hillier’a, a Hutchinson jechał drugi przed Anstey’em, Johnson’em i Martinem. Hutchy objął prowadzenie już w Ramsey, a na drugie miejsce przebił się Anstey. Pod koniec okrążenia z wyścigu wycofał się Michael Dunlop, który miał w nim w ogóle nie startować z powodu obrażeń po upadku na początku tego tygodnia. Dunlop zamierza jednak powrócić na wyścig Senior TT.

Na drugim okrążeniu sytuacja pozostawała bez większych zmian. Jedynie pomiędzy prostą start – meta i punktem Glen Helen Guy Martin wyprzedził Jamesa Hillier’a i tym samym znalazł się na trzecim miejscu. Na końcu okrążenia wszyscy zawodnicy z czołówki zjechali na pit stop. Najszybszy w boksach był Ian Hutchinson, którego ekipa uwinęła się w 50 sekund.

Dzięki szybkiemu pit stopowi Hutchinson wyjechał z pit lane jako lider wyścigu przed Brucem Anstey’em. Guy Martin również odbył pit stop bez przygód i wrócił na trasę na trzeciej pozycji. Taka sytuacja utrzymała się aż do mety. Jedynie na ostatnim okrążeniu Hillier zaczął niebezpiecznie zbliżać się do Martina, ale ten zwiększył tempo i utrzymał przewagę.

Wyścig wygrał Hutchinson, drugi na metę przyjechał Anstey i w zmniejszeniu strat nie pomógł mu nawet fakt, że był prowadzącym na drodze. Trzeci dotarł Guy Martin. Hutchinson zgarnął tym samym trzecie zwycięstwo w tym tygodniu i jedenaste w historii swoich startów w Tourist Trophy.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Inne
IOM TT 2015: McGuinness niepokonany w TT Zero

Środa była kolejnym dniem wyścigów na Wyspie Man. Jako pierwsi do walki ruszyli zawodnicy startujący w TT Zero - wyścigu...

Zamknij