Pierwsze testy trwały cztery dni, ale zawodnicy są pozytywnie nastawieni do nowych motocykli i do nadchodzącego sezonu. S1000RR na tyle im przypasowało, że Guy Martin zmieniał tylko ustawienia podnóżków i kierownicy żeby dopasować motocykl do swojej sylwetki. Podobnie jest w przypadku Williama Dunlopa, który również jest bardzo zadowolony z nowej maszyny. W ubiegłym roku na Wyspie Man BMW S1000RR było najszybsze z Michaelem Dunlopem na pokładzie. Czy Guy Martin sięgnie w końcu po upragnione zwycięstwo?

Guy Martin:

„Właściwie nic nie zmieniałem w motocyklu poza podnóżkami i kierownicami, ale jestem bardziej niż zadowolony. Motocykl jest tak zwinny, że mógłbym nim jeździć przez całe życie, to naprawdę świetny motocykl.

Dzisiaj jeździliśmy na używanych oponach, co pozwala dobrze wyczuć motocykl i miałem sto procent pewności co do niego i czułem się świetnie. Pomimo, że przez ostatnie pół roku nie jeździłem na żadnym szybkim motocyklu, to czuję, kiedy jest naprawdę szybko i S1000RR robiło wszystko, o co je poprosiłem.”

William Dunlop:

„Podwozie jest bardzo silne, a sposób w jaki motocykl zmienia kierunek i wchodzi w zakręty, w pełni pasuje do mojego stylu jazdy. Czuję, jakby motocykl był zbudowany specjalnie dla mnie i pomimo, że zazwyczaj męczę się na seryjnych oponach, to tutaj jeździłem na nich prawie cały dzień. Zrobiłem tyle okrążeń, że prawie kręci mi się w głowie. Myślę, że to jest odpowiedni motocykl na ten sezon.”

Autor: Wojciech Grzesiak