Maxiskuter Gilera Nexus 300 to połączenie sportowego szyku ze średniej masy skuterem. Jej nowoczesny silnik sprawia, że jest maszyną, którą konkurencji nie będzie łatwo pokonać.

Gilera Nexus zrewolucjonizowała świat skuterów. Łączy w sobie jednocylindrowy, wyposażony we wtrysk paliwa silnik z ramą nowej generacji. Prawdę mówiąc, jest to skuter jedyny w swojej klasie, idealny do codziennych przejażdżek oraz dostarczający prawdziwej przyjemności z jazdy.

Nexus 300 ze swoim czterozaworowym silnikiem Quasar, zastępuje wersję 250 ccm. Charakteryzuje go większy moment obrotowy przy znacznie niższej prędkości. W rezultacie, nowa Gilera przyspiesza bardzo łagodnie, a zarazem zdecydowanie. Jej ogromną zaletą jest także szybka reakcja na chęć dodania gazu.

Poza zmianą pojemności silnika na 300 ccm, Gilera Nexus prezentuje także nowy design – typowo sportowy, włoski szyk połączony z dodatkową ochroną. Przód został „upiększony“, jego stylistyka wydaje się bardziej sportowa i dynamiczna. Tył zaś reprezentuje radosną naturę Nexusa. Komputer pokładowy wyposażono zarówno w cyfrowe, jak i analogowe przyrządy, a owiewkę zaprojektowano tak, by można było łatwo przystosować ją do rozmiarów prowadzącego.

Kanapa została całkowicie przestylizowana. Do jej wykonania użyto całkiem nowych tworzyw, które mają uczynić podróż bardziej komfortową. Zawieszenie także przeszło pewne modyfikacje. Przednia opona została założona na obręcz z wersji 500 cc, a jej większe rozmiary znacznie poprawiają przyczepność.

Gilera Nexus 300 jest skuterem, który nadaje się nie tylko do miasta, lecz także świetnie sprawdzi sie w dłuższej podóży.
 

Więcej o motocyklach Gilera

Więcej w Nowości rynkowe
INTERMOT: nowy motocykl Ducati Monster 1100 i 1100S na 2009

Pojawienie się nowego Ducati Monster 1100 i 1100S powiększyło rodzinę tego modelu. Dodajmy jeszcze, że to właśnie ta linia na...

Zamknij