Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Polaris właśnie ogłosił przejęcie historycznej marki Indian Motorcycle.

Szczegóły i warunki przejęcia nie zostały ujawnione, ale dla Polarisa jest to już druga po Victory Motorcycles firma, którą zakupił. Według oficjalnych informacji, Indian będzie nadal funkcjonował jak autonomiczna jednostka, ale prawdopodobnie otrzyma pomoc z oddziału inżynierii Polarisa.  

Scott Wine, dyrektor Polaris Industries Inc.: “Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy być częścią rewitalizacji tej marki będącej kwintesencją amerykańskości. Indian budował pierwsze amerykańskie motocykle. Jesteśmy przekonani, że z naszą technologią i wizją, dostarczymy klasyczne motocykle Indian ulepszone o jakość i osiągi, z których znany jest Polaris i Victory“.

Stephen Julius, prezes Indiana: “Jesteśmy zachwyceni, że udało się nam osiągnąć porozumienie z Polarisem. Ta firma wykorzysta swoją dobrze znaną siłę w inżynierii, produkcji i dystrybucji, żeby dokończyć misję, której podjęliśmy się poprzez ponowne wprowadzenie na rynek marki w 2006 roku: Wykorzysta ogromny potencjał, który drzemie w marce Indian“.

Od kiedy Indian pojawił się na rynku ponownie w 2006 roku, produkował jedynie limitowaną liczbęmotocykli. Teraz Polaris ma szansę powiększyć swoją ofertę przez segment dotychczas opanowany przez Harleya Davidsona. Zobaczymy, jak Polaris połączy nowoczesne podejście do motocykli Victory i klasyczną formę vintage maszyn Indian.

Więcej o motocyklach Polaris

Więcej w Biznes
Aukcja Moto Morini przełożona

Niestety, nie udało się uratować Moto Morini. Firma zostanie całkowicie zlicytowana.

Zamknij