I runda Mistrzostw Okręgu Białostockiego - Motogen.pl

I runda w Motocyklowych Wyścigach Terenowych w Wasilkowie już za nami. Były to pierwsze w Polsce zawody motocrossowe w sezonie 2011. Na maszynie startowej stawiło się 43 zawodników głównie z Podlasia, a także z okolic Warszawy i Olsztyna.

Warto dodać, że na zawodach treningowo wystartowali czołowi polscy zawodnicy MP MX: Karol i Łukasz Kędzierscy, Łukasz Kurowski czy Arek Mańk. Zdominowali oni całe zawody i dali pokaz motocrossu na wysokim poziomie. Rundę po fascynującej walce wygrał Łukasz Kędzierski, który na dwa okrążenia przed końcem drugiego biegu wyprzedził Kurowskiego (mimo że ten jako jedyny zawodnik skakał potrójny skok), a w ostatnim okrążeniu także swojego brata. Widać, że Łukasz jest w formie i po zeszłorocznej kontuzji nie ma już śladu. Drugie miejsce zajął 'Carlos’, a trzecie 'Qurak’.

Wśród amatorów w klasie MX1 wygrał Paweł Morawski. W klasie MX2, po zaciętej walce z Mateuszem Zychem, wygrał Damian Bykowski (Offroad Białystok), a w Juniorach dominował podopieczny Łukasza Kurowskiego, Sebastian Witkowski. Tuż za nim byli zawodnicy z 'Offroad Białystok’, Dawid Kucbor i Kacper Bazydło.

Niestety, na maszynie startowej zabrakło najmłodszych zawodników z kl. 65 cc i 85 cc – nasi klubowicze przesiedli się już na większe motocykle i nie pojawiają się następcy.

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi od 5 roku życia na treningi pod okiem doświadczonych trenerów. Pomożemy dobrać sprzęt i nauczymy, jak bezpiecznie uprawiać tę widowiskową dyscyplinę.

Zawody zaliczamy do udanych, chociaż jak na pierwsze zawody mx w sezonie frekwencja nie powaliła.

Ci, co sobie odpuścili, niech żałują, bo według opinii zawodników nasz tor motocrossowy należy do najlepszych w kraju, a organizacja zawodów i frekwencja wśród kibiców jest lepsza niż na niejednej rundzie Mistrzostw Polski.

Zapraszamy do obu galerii pod artykułem, gdzie znajdziecie łącznie 185 zdjęć z tych zawodów!