W zeszłym tygodniu 25-tysięczny motocykl opuścił fabrykę Husqvarny we włoskiej miejscowości Biandoronno. Firma uznała to za świetny powód do celebracji.

Mimo kryzysu, z którym borykają się wszyscy światowi producenci, Husqvarna w 2009 roku poradziła sobie bardzo dobrze. Należy tu zaznaczyć, że 25 tysięcy motocykli zostało wyprodukowanych od momentu przejścia marki Husqvarna pod BMW. Dyrektor fabryki Husqvarny we Włoszech, Giuseppe Manacorda, podkreślił, jak wielkie zmiany przeszło jego przedsiębiorstwo, począwszy od unowocześnienia linii produkcyjnych aż po kwestie logistyczne. Dzięki temu firma mogła osiągnąć tak znaczący sukces produkcyjny. Teraz Husqvarna stoi przed wyzwaniem, jakim jest dalsza produkcja najwyższej jakości sprzętu w nadchodzącym 2010 roku – dodał Manacorda.

Motocyklem, który jako 25-tysięczny zjechał z taśmy produkcyjnej, jest model TE 450 na 2010 rok. Wszyscy pracownicy włoskiej fabryki wraz  z jej dyrektorami ustawili się przed siedzibą, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z historycznym jednośladem. My producentowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów; dzięki temu marka Husqvarna od jakiegoś czasu nie kojarzy się już tylko i wyłącznie z kosiarkami i piłami spalinowymi.

Więcej o motocyklach BMW