Honda Hornet Cup – a jednak! - Motogen.pl

Lepiej późno, niż wcale – polski importer motocykli Honda ogłosił oficjalnie informację o pucharach markowych w 2009 roku. W nadchodzącym sezonie, oprócz dobrze znanej i bardzo popularnej klasy małych CBR 125, pojawi się dodatkowa klasa, czyli Hornet Cup!


Hornet Cup, sądząc z opisu i treści opublikowanego przez organizatora regulaminu technicznego, ma być sposobem na naprawdę tanie i rock’n’rollowe ściganie. W motocyklach dopuszczone są jedynie podstawowe modyfikacje, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się po torze, bez zmian w specyfikacji technicznej silnika czy większych modyfikacji zawieszeń. Do użytku nie został dopuszczony nawet popularny i raczej nieszkodliwy Power Commander oraz inne tego typu elementy, ingerujące w jakikolwiek sposób w sterowanie pracą silnika/zasilaniem w paliwo. I znakomicie! Ma być czysta, sportowa rywalizacja i dobra zabawa? Niech tak będzie. Zawodników i kibiców czeka sześć wyścigów sympatycznych nakedów, które zmagać się będą na Torze Poznań.
 
Pakiety i ceny. 
Wprowadzono dwie możliwości udziału w zawodach. Dla osób nie posiadających motocykla importer przygotował kompletny zestaw: nowy Hornet wraz z „kitem” wyścigowym i opłaconym wpisowym na zawody. Dla osób posiadających już motocykl (Hornet, model od 2007 roku w górę) oferowany jest pakiet, który obejmuje jedynie zestaw do wyścigów i opłaty startowe.
 
  • wariant 1 – cena 26 500 zł (nowy motocykl Honda CB600F Hornet z „kitem wyścigowym” + wpisowe),
  • wariant 2 – cena 3000 zł („kit" wyścigowy + wpisowe).
 
Kit wyścigowy:
  • sportowe owiewki Dro Dar, lakierowane przez fachowców z PPG, oklejone logotypami przez Redman Projekt,
  • komplet opon Pirelli.
W chwili obecnej jest to wstępny plan, który może ulegać dalszym modyfikacjom.
 
Dla wszystkich startujących organizator przewiduje miłe bonusy: wspólny park maszyn, pomoc techniczną, catering, wsparcie doświadczonych zawodników (tu szczególnie skupiłbym się na osobach Tomka Kędziora, który walczyć będzie w klasie Superstock 600 i Huberta Tomaszewskiego, który w tym roku wystartuje niezmiennie w klasie Superbike, ale tym razem na nowej CBR 1000RR). Zdobywcy Pole Position każdej z rund mają zagwarantowane przejażdżki po torze jednym z najszybszych Safety Cars dostępnych w Polsce – Honda S2000. Istotną sprawą są też przsyługujące zawodnikom 50% rabaty na oryginalne części zamienne Hondy.
 
Planem organizatorów, a jednocześnie formą nagrody dla najbardziej obiecujących i najzdolniejszych zawodników będzie udział w Mistrzostwach Polski w barwach zespołów współpracujących z Hondą Poland (Creative Honda Racing, WMC Racing Team).
 
Wszystkie informacje dotyczące zarówno Hornet Cup, jak i CBR 125 Cup oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie na stronie internetowej Honda Poland.
 
Przygotowano na podstawie informacji organizatora Hornet Cup i CBR 125 Cup.