Na wystawie EICMA zaprezentowano Hondę Hornet 2022 w formie prezentacji 3D… Producent potwierdza, że nowy model nadejdzie za kilka miesięcy.

Na wystawie EICMA 2021 Honda zaprezentowała 3 nowe modele. NT1100 znamy już od kilku tygodni, ponadto pokazał się nowy skuter ADV350, a także odświeżona wersja Fireblade. Pojawiło się jeszcze coś: wizja nowego Horneta!

Honda z przyjemnością potwierdza, że mający licznych zwolenników model Hornet wkrótce powróci do oferty. Od czasu wprowadzenia na rynek europejski w 1998 roku, Hornet był znany ze wspaniałych osiągów silnika i zwinności, połączonych z najnowocześniejszą stylistyką street-fightera.

Dla odwiedzających targi EICMA dostępna będzie prezentacja 3D koncepcji nowego modelu Hornet. W specjalnej strefie stoiska Hondy wykorzystano tak zwane mapowanie projekcyjne w żywym, trójwymiarowym pokazie światła i dźwięku, który pozwoli spojrzeć wstecz na poprzednie generacje Horneta oraz na to, co nadejdzie w 2022 roku.

Jak wygląda prezentacja Horneta?

Barry jest na miejscu, widział prezentację nowego Horneta, przysłał kilka zdjęć i napisał krótko:

“Ciężko to uchwycić. Nowy Hornet jest 1-minutowym pokazem świateł na takiej jakby woskowej rzeźbie… ;)”

Oficjalna video-zapowiedź Horneta:

Plotki – jaki będzie Hornet 2022?

Wygląda na to, że Honda odsłoni szczegóły Horneta dopiero za kilka miesięcy. Plotki sugerują, że Japończycy szykują nowy silnik o pojemności około 700-800 ccm. Według kolejnych plotek może to być jednostka rzędowa, dwucylindrowa. Czyżby szykowała się konkurencja dla takich motocykli, jak Triumph Trident lub KTM 890 Duke?


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Honda CBR1000RR-R Fireblade oraz SP na rok 2022 – zmiany w napędzie [EICMA 2021, opis, zdjęcia, dane techniczne]

Fireblade na 2022 otrzymuje zmiany w dolocie, wydechu, przepustnicy i w przełożeniu napędu. Model podstawowy ma poprawione hamulce. Model SP...

Zamknij