Do czego to doszło. Piszemy o tym, że motocykl ma otrzymać nowe oprogramowanie systemu multimedialnego…

Kogo interesuje, że motocykl dostaje update systemu infotainment? Wbrew pozorom jest to dość ważna informacja dla każdego posiadacza Hondy Gold Wing nowej generacji oraz dla każdego zainteresowanego tym motocyklem. Zaprezentowany w 2018 roku nowy Goldas jest szczytem technologii w motocyklach turystycznych. Ma system multimedialny z nawigacją, jednak do tej pory oferował wyłącznie możliwość łączenia się ze środowiskiem iPhone za sprawą Apple CarPlay.

Dnia 13 maja Honda zapowiedziała, że w połowie czerwca pojawi się update wprowadzający do motocykla aplikację Andorid Auto. Możliwe stanie się połączenie i korzystanie z pełnej funkcjonalności smartfonów z Androidem.

W ten sposób Honda Gold Wing zyskuje dodatkowy punkt w konkurencyjności na rynku. Obstawiamy także, że podobny update czekał będzie również na nową Afrykę Twin 1100, która obecnie także oferuje możliwość pełnego połączenia wyłącznie z iPhone’ami..

Musimy tu jednak wspomnieć o tym, że z systemów multimedialnych należy korzystać z rozwagą. Badania wskazały (klik), że kierowcy samochodów korzystający z Apple CarPlay lub Android Auto wykazują gorszy czas reakcji, niż po marihuanie lub alkoholu! Używanie tych systemów w czasie jazdy motocyklem może być jeszcze bardziej niebezpieczne.

Koniecznie zobacz też: Honda Gold Wing w trybie Sport i przecudowny onboard z krętej drogi

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Yamaha Polska przekazuje motocykle i skutery medykom walczącym z koronawirusem!

Yamaha Motor Polska wraz z siecią dealerską aktywnie włącza się we wsparcie służb medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19.

Zamknij