Mimo zapowiedzi i plotek, jakie pojawiały się już od 2010 roku, kiedy Honda wypuściła w Japonii swojego big bike’a, model CB1100 ma pojawić się w Europie dopiero w przyszłym roku.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawać się mogło, że pierwsze egzemplarze modelu CB1100 trafią do europejskich dealerów już teraz. Jednak Honda długo, a może nawet zbyt długo zwlekała z wypuszczeniem retro nakeda w wersji przeznaczonej na stary kontynent. Teraz motocykl jest testowany w Austrii, co mogłoby wskazywać, że pojawi się w sprzedaży w 2013 roku, jednak czy ma szansę wzbudzić takie emocje, jakie wzbudziłaby trzy lata temu?

Wyposażona w rzędową czwórkę o pojemności 1141 ccm Honda CB1100 to motocykl łączący styl retro z nowoczesną technologią. Ważąca 247 kg Honda dysponuje mocą 88 KM przy 7500 obr./min oraz momentem obrotowym 96 Nm przy 5000 obr./min. Testowany w Austrii motocykl miał zmieniony tylny reflektor i większe kierunkowskazy w stosunku do modelu japońskiego, był także wyposażony w czujniki emisji spalin.

Więcej w Nowości rynkowe
Alpinestars Vika – wyjątkowo kobieca nowość

W skład linii Vika wchodzi dwuczęściowy kombinezon, rękawiczki oraz buty. Co ciekawe, te ostatnie są na obcasie. Wszystko utrzymane jest...

Zamknij