Headwave TA G to dość nietypowe rozwiązanie już ze względu na sposób montażu. Klasyczne zestawy Bluetooth są montowane wewnątrz kasku, a same kaski są często przystosowane do montażu głośników we wnękach umiejscowionych po bokach wypełnienia. Producenci kasków i zestawów głośnomówiących często oferują również rozwiązania dedykowane do danych modeli skorup. Headwave TA G to rozwiązanie rewolucyjne już ze względu na samą konstrukcję, ponieważ głośnik przyczepia się z tyłu, na zewnątrz kasku. Głośnik jest na tyle elastyczny, że można go dopasować prawie do każdej skorupy dostępnej na rynku.

Jak to działa? Headwave TA G wykorzystuje zjawisko transdukcji dźwięku, które występuje w neurobiologii. Transdukcja służy do wprowadzania genów do komórek na przykład w biologii molekularnej. W przypadku Headwave TA G zjawisko to służy do wpuszczenia dźwięku z głośnika do kasku i rozprzestrzenienia go wewnątrz.

Oprócz tego zestaw posiada wszystkie właściwości klasycznego zestawu słuchawkowego, czyli pozwala na słuchanie muzyki i komunikatów z nawigacji. Do budowy użyto termoplastycznego poliuretanu. Deklarowany czas pracy na baterii wynosi od 6 do 8 godzin. Producent zapewnia, że głośnik nie odpadnie od kasku nawet przy prędkości 300 km/h. Minusem urządzenia jest brak mikrofonu do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Urządzenie możecie zamówić na www.headwave.de w cenie 300 euro.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Akcesoria
Lubisz mieć komfort i wygodę? Pomyśl o automatycznym systemie do smarowania łańcucha Scottoiler

Smarowanie łańcucha to rzecz prosta, ale uciążliwa. Motocykliści użytkujący maszyny napędzane łańcuchem wiedzą o tym doskonale. Jeżeli jesteś jednym z...

Zamknij