Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz pandemii koronawirusa liczba szpitali potrzebnych do przyjęcia zarażonych będzie niewystarczająca…

Za granicą przerabiano centra wystawiennicze. Z podobną inicjatywą wyszli właściciele Ptak Warsaw Expo z podwarszawskiego Nadarzyna. W przypadku konieczności, gotowi są niekomercyjnie udostępnić sześć hal – zmieści się w nich kilka tysięcy łóżek dla zakażonych. Dużym atutem jest także olbrzymi parking przed obiektem.

Prezes Ptak Warsaw Expo, Tomasz Szypuła oświadczył: 

Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital.

Mamy cichą nadzieję, że ta wspaniała inicjatywa nigdy nie będzie potrzebna. Jeśli tak się stanie atutem miejsca jest doskonała komunikacja ale i pewna odległość od miejsc zamieszkanych co zmniejszy ryzyko zakażenia…

Więcej w Newsy, Z Kraju
Historia: Suzuki obchodzi 100 lecie obecności na rynku!

Piętnastego marca 1920 roku Michio Suzuki założył Suzuki Loom Manufacturing Company. Jednak początki działalności koncernu datują się na 1909 r.

Zamknij