Gwiazdy żużla w Krakowie! - Motogen.pl

Kraków. Największe polskie miasto w drużyną żużlową w lidze. Już w niedzielę właśnie tam zjadą się najlepsi zawodnicy czarnego toru. Głownymi aktorami będą Jason Crump i Janusz Kołodziej!

Krakowscy działacze, którym udało się reaktywować speedway robią wszystko, aby mieszkańcy tego miasta szybko o nim nie zapomnieli. Tym razem organizują zawody o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Listę startową zawodów otwiera wciąż aktualny(!), Mistrz Świata – Jason Crump. Australijczyk 9 października odda tytuł naszemu rodakowi – Tomaszowi Gollobowi. Z numerem drugim wystartuje, fenomenalny w tym sezonie Janusz Kołodziej. Zawodnik Unii Leszno wywalczył w sezonie 2010 Indywidualne Mistrzostwo Polski oraz dwa Złote Kaski (za sezon 2009 i aktualny).

Nie będą to jedyni przedstawilicie klubów Ekstraligi. Na stadionie przy ulicy Odmogile pojawi się brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski – Rafał Dobrcuki, a także Adrian Miedziński. Oprócz nich wystąpi także nieobliczalny Grzegorz Zengota i jeden z najlepszych polskich juniorów – Patryk Dudek. Obaj, podobnie jak Dobrucki, repezentują Falubaz Zielona Góra.

Myli się jednak ten, kto uważa, iż powyżsi zawodnicy zdominują krakowskie zawody. Wiele do powiedzenia na nim będą mieli, startujący tutaj regularnie, Grzegorz Stóżyk i Patryk Pawlaszczyk. Wśród szesnastu zgłoszonych żużlowcó nie mogło zabraknąć sąsiadów ze wschodu, którzy słyną z waleczności. Mowa tutaj o Wiktorze Gołubowskim i Władymirze Borodulinie.

Na torze pojawi się także dwójka, dobrze znanych kibicom żużla, Węgórw – Josef Tabaka i Norbert Magosi. Ostatnią (choć wcale nie znaczącą najmniej) gwiazdą turnieju będzie Adam Skrónicki. Jedyny w Polsce zawodnik, któremu włosy wystają spod kasku, a przede wszystkim Indywidualny Mistrz Polski z 2008 roku. „Skóra” w Lesznie wygrał z kompletem punktów, a pokonał m.in. Tomasza Golloba i Jarosława Hampela.

Koniec sezonu żużlowego zbliża się co raz szybciej, dlatego tymbardziej warto pojawić się w Krakowie i najprawdopodbniej ostatni raz w tym roku zobaczeć dobre zawody i wspaniałych zawodników.

Ceny biletów:
Normalny – 20 zł
Ulgowy – 15 zł*
Dzieci do lat 12 wchodzą na turniej za darmo!

*Ulga dotyczy: (za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki)
– młodzież
– studenci do lat 26
– rencistów
– emerytów

Lista startowa:
1. Jason Crump
2. Janusz Kołodziej
3. Norbert Magosi
4. Adrian Miedziński
5. Patryk Dudek
6. Adam Skórnicki
7. Rafał Dobrucki
8. Grzegorz Stróżyk
9. Władimir Borodulin
10. Jozsef Tabaka
11. Patryk Pawlaszczyk
12. Szymon Kiełbasa
13. Rafał Trojanowski
14. Wiktor Gołubowskij
15. Łukasz Jankowski
16. Grzegorz Zengota