Grupa VW zadecydowała: Ducati zostaje - Motogen.pl

Pomimo plotek oraz jasnej wypowiedzi szefa VW, rada nadzorcza właśnie zadecydowała, że Ducati (oraz Lamborghini) pozostają częścią Grupy.

Zawirowań wewnątrz Grupy Volkswagen ciąg dalszy. Zaledwie miesiąc temu szef koncernu, Herbert Diess powiedział, że marki Ducati (oraz Lamborghini i Italdesign) nie pasują do elektrycznej wizji Grupy VW, dlatego zostaną wydzielone. W domyśle: aby później ułatwić ich sprzedaż.

Plany Grupy VW właśnie się zmieniły. Dnia 14 grudnia 2020 odbyło się spotkanie Rady Nadzorczej Grupy VW. Postanawiano tam o strategii „Together 2025+”, a szczególnie omawiano tematy elektromobilności oraz cyfryzacji.

Grupa zgodziła się, aby do 2023 ograniczyć koszty stałe o 5% oraz ograniczyć koszty materiałów o 7%. Nie wiadomo, w jaki sposób redukcje dotkną Ducati, ale wiadomo że:

„Rada zgodziła się, że Ducati i Lamborghini pozostaną częścią Grupy Volkswagen” – jak czytamy w sprawozdaniu ze spotkania.

Nie wiadomo o jakich dokładnie ramach czasowych postanowiła Rada, ale przesłanie jest jasne: przyszłość Ducati (oraz Lambo) jest bezpieczna.

Przy okazji postanowiono, że Bentley od 1 marca 2021 również (tak jak Ducati) przejdzie pod zarządzanie Audi, aby zapewnić lepszą strategię elektryfikacji obu marek samochodowych.

źródło: Volkswagen Newsroom

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany