Gogle Blur B2 - wypas dla profesjonalistów - Motogen.pl

 

Lista cech i wyposażenia jest bardzo długa. Wszystko co mówi producent jest zapewne prawdą, jednak jakie ma to znaczenie dla zawodnika, czy dla amatora? Pominę wszystkie dywagacje na temat kosmicznej technologi i wielu lat doświadczeń dzięki, którym powstały te gogle, a przejdę do konkretów.

Wrażenia ogólne

Na pierwszy rzut oka: gogle – jak gogle, dość kolorowe i pstrokate. Model B2 posiada aż pięć malowań (VOLT, FRENZY, PHOBIA, LOGGER i KARMA), więc każdy znajdzie coś co trafi w jego osobisty gust. Ogromnym plusem jest bardzo gruba gąbka wokół wewnętrznej strony. Dzięki niej gogle idealnie przylegają do twarzy. System wentylacji i anty-fog jest zgodny z zapewnieniami producenta, czyli „doskonały”. Gogle nie parowały nawet w zimne, deszczowe dni.

Dostępne wzory

Szybki i zrywki

Niestety, zapewnienie o powłoce zapobiegającej rysowaniu się szybki, można włożyć między bajki. Gogle jakiej firmy by nie były, rysowały się i rysować się będą. Jednak w przypadku Blur zadbano o to by wymiana szybki nie była dotkliwa dla naszej kieszeni. Podstawową, czyli pojedynczą szybkę kupimy już za 35zł. Szybka podwójna to wydatek 68zł. Oczywiście do gogli można zakupić zestaw zrywek, który nie dość, że znacznie przedłuży żywotność szybki, to jeszcze pozwoli nam poczuć się jak zawodnicy podczas wyścigu MXGP! Zrywki w liczbie 20 sztuk dostaniemy za niewygórowaną cenę 59zł.

Pasek gogli

Pasek mocujący gogle do kasku jest bardzo elastyczny. Nie wyciąga się mimo wielokrotnego zakładania gogli na szczękę kasku. Dzięki zastosowaniu silikonowego szlaczka na wewnętrznej stronie pasek zawsze zostaje tam gdzie go umieścimy. Producent w specyfikacji zapomniał o jednym ważnym aspekcie. Pasek zamontowany jest na tzw. „skrzydełkach”- co znaczenie polepsza przyleganie gogli do twarzy.

Czy warto kupić Blur B2?

Z czystym sumieniem mogę polecić Wam te gogle. Uważam, że cena jest adekwatna do jakości produktu. Myślę też, że lepiej wybrać markowy sprzęt, taki właśnie jak Blur B2, niż z pozornej oszczędności zdecydować się na gogle, do których nie można później dokupić ani zrywek, ani nowych szybek.

Szybkie fakty:

Cena zestawu: 249zł
Cena zrywek: 59zł
Cena nowej szybki: 35zł (pojedyncza) lub  68zł (podwójna)
W zestawie znajdziemy: gogle z pojedynczą szybką, naklejki, torebkę na gogle

 

Więcej informacji o goglach motocyklowych Blur B2 na stronie importera.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany