Część artystyczna obejmowała występy rzeszowskich zespołów Brown oraz Rockaway, a także wyjątkowy występ artystów japońskich z grupy Amaterasu – jedynej formacji w Polsce grającej na tradycyjnych bębnach japońskich taiko. Wieczorna część imprezy odbyła się na scenie zlokalizowanej na rynku miasta. Ponownie wystąpili na niej japońscy bębniarze oraz zespołu Tides From Nebula  – jeden z czołowych zespołów z gatunku instrumentalnego rocka w Europie.

Yamaha Rzeszów to salon sprzedaży wraz z autoryzowanym serwisem. Obiekt zajmuje 400 m kw. powierzchni. W salonie znajduje się obecnie 26 motocykli japońskiej marki, od pojazdów dziecięcych przez skutery po modele wyścigowych oraz turystyczne. GOC Yamaha Rzeszów oferuje również pojazdy ATV, odzież motocyklową oraz codzienną, a także akcesoria i gadżety. Właścicielem salonu w Rzeszowie oraz dealerem marki Yamaha na Podkarpaciu jest producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles.

„Moim pierwszym poważnym motocyklem była Yamaha Dragstar, tak więc uruchomienie salonu sprzedaży tej marki jest dla mnie jak sentymentalna podróż” – śmieje się Stanisław Myszkowski, właściciel Game Over Cycles. „A mówiąc poważnie Yamaha jest dla mnie numerem jeden wśród japońskich marek motocyklowych. Oferuje bardzo szeroką gamę produktów o świetnej jakości. Poza tym to, z czego najbardziej jest znane GOC, czyli przerabianie i customizacja motocykli, będzie kontynuowane również w oparciu o motocykle tej marki. Dziś zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej przerobioną Yamahę, a już niedługo rozpoczniemy pracę nad dużym projektem opartym o motocykl tego producenta. Jego szczegóły zostaną ujawnione niedługo” – dodaje Myszkowski.

Konkurs Yamaha Custom Show był jednym z głównych punktów sobotniej inauguracji działalności rzeszowskiego salonu.  Motocykle rywalizowały w trzech kategoriach: Old School, Sport Bike oraz Freestyle. Organizatorzy przyznali także nagrodę Best Of Show dla najlepszej maszyny w konkursie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz gadżety marki Yamaha, a zwycięzca Best Of Show weekend darmowych jazd modelem Niken wraz z pobytem w luksusowym hotelu. Wyniki konkursu Yamaha Custom Show 2018 prezentują się następująco:

KATEGORIA SPORT.

I miejsce – Tomasz Podgórski, Yamaha XV 750 SE (1981)

II miejsce – Dawid Saferna, Yamaha XV 950 (1982)

KATEGORIA OLD SCHOOL

I miejsce – Tomasz Antkowicz, Yamaha Road Star Silverado (2008)

II miejsce – Krystian Wolicki, Yamaha XS 650 (1981)

KATEGORIA FREESTYLE

I miejsce – Piotr Kornaś, Yamaha XV 500 (1983)

II miejsce – Piotr Uhma, Yamaha V-Max (2010)

BEST OF SHOW

Tomasz Antkowicz, Yamaha Road Star Silverado (2008)

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w Z Kraju
Już wkrótce otwarcie ostatnich odcinków trasy S8 z Warszawy do Białegostoku

Już wkrótce do użytku zostanie oddany ostatni fragment trasy S8 pomiędzy Warszawą a Białymstokiem - mowa o odcinku Wyszków -...

Zamknij