Paliwo 100 oktanowe - gdzie kupić, cena, opinie.

Gdzie kupić paliwo 100 oktanowe? Opinie, cena, czym się różni, czy warto kupić i jaki ma wpływ na pracę silnika?

Paliwo 100 oktanowe gdzie kupić?

Paliwo 100 oktanowe gdzie kupić? Zakup tego źródła nie jest specjalnie skomplikowany. Jeden z koncernów paliwowych ma je w ofercie w wybranych punktach sprzedaży. To paliwo w 99% zgodne z tym, które dostarczane jest do teamu Scuderia Ferrari w F1, a więc najbardziej zaawansowanego, wyczynowego sportu motoryzacyjnego. Gdzie kupić paliwo 100 oktanowe?

Zależy od miasta. Z pewnością znajdziecie je np. na stacjach Shell (V-Power Racing). Niektóre koncerny paliwowe oferują takie paliwa na specjalne zamówienie.

Paliwo 100 oktanowe opinie

W przypadku wspomnianego wcześniej producenta paliwo 100-oktanowe ma zwiększoną (o 20%) ilość składników czyszczących. A także trzy razy większą ilość składników zmniejszających tarcie względem poprzednich, 99-oktanowych wersji tego źródła napędu. Mniejsze tarcie oraz brak zanieczyszczeń związanych z procesem spalania to większa moc silnika.

W praktyce może to oznaczać lepsze osiągi, ale i większą oszczędność (mniejszy ruch przepustnicą przy porównywalnych osiągach). Jednak zasada jest prosta: im mocniejszy i bardziej zaawansowanemu tuningowi poddany jest twój pojazd i im ostrzej jeździsz, tym większy sens ma zakup paliwa 100 oktanowego.

Paliwo 100 oktanowe cena

Paliwo 100 oktanowe cena jest wyraźnie wyższa od podstawowego paliwa 95 oktanowego. 100 oktanowe paliwo jest droższe o ok. 20%. I teraz nasuwa się pytanie, czy warto je stosować. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkujemy swój pojazd. Jeśli potrzebujemy wydobyć lepsze osiągi bądź nasz motocykl jest po zaawansowanym tuningu – lepsze paliwo będzie doskonałym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę, że w ruchu ulicznym przejedziemy na nim większy dystans, niż na 95 oktanowym, większy nakład może się zwrócić.

Naszym zdaniem to także dobre rozwiązanie przy niewielkich przebiegach w sezonie. Niektórzy motocykliści robią w sezonie kilkaset kilometrów z różnych powodów. Posiadają różne pojazdy, nie mają czasu, albo wykorzystują motocykl do dwóch trzech turystycznych przejazdów w sezonie. Tutaj koszt paliwa ma mniejsze znaczenie, a możemy być pewni lepszego paliwa.

Z paliw 100 oktanowych korzystają np. kierowcy teamów wyścigowych podczas różnych serii samochodowych i motocyklowych w tym na ¼ mili. Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, z podobnych źródeł napędu korzysta jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii formuły 1 – Scuderia Ferrari.

Przeczytaj także: olej silnikowy syntetyczny i mineralny — kiedy stosować, jak działa ceramizer do silnika!!!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany