Jednym z projektów, który przetarł szlak dla osób marzących o zbudowaniu inteligentnego kasku jest oczywiście Skully. FUSAR jest jednak projektem o nieco innych założeniach, ponieważ otrzymujemy tu zestaw, który możemy zastosować do każdego modelu i rodzaju kasku.

Sercem zestawu jest Mohawk, który mocuje się na górze kasku. Zawiera on między innymi moduł Bluetooth i GPS. Do tego może on nagrywać filmy w jakości HD lub służyć jako czarna skrzynka. W razie wypadku system powiadomi odpowiednie służby. Jego funkcjami możemy sterować z poziomu smartfona lub pilota Bluetooth, który jest dołączony w zestawie. Oprócz tego dostajemy mocowanie na kask i zestaw słuchawkowy z mikrofonem, który montowany jest wewnątrz kasku.

Projekt początkowo zakładał zebranie 100 000 dolarów na rozpoczęcie produkcji urządzenia, ale na 48 godzin przed końcem kwota ta została przekroczona o prawie 95 000 dolarów. Dostawy mają ruszyć w lipcu przyszłego roku. Minusem urządzenia jest brak modułu GPS i konieczność korzystania ze smartfona za każdym razem, kiedy chcemy użyć FUSAR-a. Czas pracy baterii wynosi do 4 godzin, a czas ładowania do pełna – 2,5 godziny. Urządzenie ma kosztować około 550 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ciekawostki
Yamaha przedstawiła średnioterminowy plan działania na lata 2016 – 2018

Jeżeli mielibyśmy wskazać najbardziej aktywnego w ostatnich latach japońskiego producenta motocykli, to jest nim z pewnością Yamaha. Marka ujawniła niedawno plan...

Zamknij