Freestyle Motocross powraca do USA - Motogen.pl

Już w najbliższą sobotę (12 maja) zawody Red Bull X-Fighters powrócą do Stanów Zjednoczonych po dwuletniej przerwie.

 

Drugi przystanek sześcioodcinkowej Światowej Serii 2012 odbędzie się w Glen Helen w Kalifornii. Na czele klasyfikacji znajduje się Nowozelandczyk Levi Sherwood, któremu udało się pokonać mistrza z 2011 roku Dany’ego Torresa podczas rywalizacji w Dubaju.

 

W centrum Południowej Karoliny już w najbliższą sobotę największy tor w historii Red Bull X-Fighters przywita najlepszych na świecie zawodników FMX. Rywalizacja w Glen Helen zapowiada się niezwykle interesująco – trasa zawodów usłana rampami pozwoli uczestnikom wzbijać się na motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonywać w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów!

Levi Sherwood będzie próbował zwiększyć swoją przewagę nad resztą zawodników, którą zdobył niespodziewanie, lecz zasłużenie, wygrywając inauguracyjny przystanek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Hiszpan Dany Torres, który uplasował się na ósmym miejscu oraz Norweg Andre Villa – w Dubaju piąty, zrobią wszystko, by wrócić do gry o tytuł mistrza. Australijczyk Rob Adelberg, który na starcie serii Red Bull X-Fighters zajął najlepsze w swojej dotychczasowej karierze, drugie miejsce oraz Javier Villegas, który był trzeci, zapewnili że w USA będą ponownie walczyć o podium.

Rywalizacja w ramach Red Bull X-Fighters powraca po dwóch latach nieobecności do Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 2009 roku historyczny Fort Worth Stockyards w Teksasie był gospodarzem światowej serii.

 

Legendarny tor motocrossowy w Glen Helen na wschód od Los Angeles regularnie pojawia się na mapie U.S. Pro Motocross Championships. Bogata motocrossowa historia sprawia, że Glen Helen jest idealnym miejscem na rozegranie drugiego przystanku tegorocznej serii Red Bull X-Fighters. Zawody rozegrane zostaną na największym i trudnym technicznie torze, więc zapowiada się ostra rywalizacja.

 

Z Glen Helen Światowa Seria Red Bull X-Fighters przeniesie się do Europy, zatrzymując się w tureckim Stambule 16 czerwca, a następnie w Madrycie (ESP) w lipcu oraz w Monachium (GER) w sierpniu. Wielki finał ponownie odbędzie się w Sydney (AUS).

Uczestnicy Red Bull X-Fighters w USA:

Dany Torres – Hiszpania
Martin Koren – Czachy
Andre Villa – Norwegia
Wes Agee – USA
Nick Dunne – USA
Eigo Sato – Japonia
Rob Adelberg – Australia
Maikel Melero – Hiszpania
Levi Sherwood – Nowa Zelandia
Todd Potter – USA
Javier Villegas – Chile
Tom Pages – Francja