Freestyle Motocross Camp II 2010 Częstochowa - Motogen.pl

W dniach 19–22 sierpnia odbędzie się druga impreza FMX w Częstochowie. Tym razem zawodnicy z całej Polski spotykają się na wspólne treningi w formie tzw. campu. Pomysłodawcą idei FMX Campu w Polsce jest Grzesiek Czerwiec, który co roku organizuje tego typu imprezę w Zielonej Górze, a dokładnie w Książu Śląskim.

 

Freestyle Motocross Camp II Częstochowa odbędzie się w Freestyle Parku na Grabówce (wjazd od ulicy Rocha). Na dzień dzisiejszy jest to największy obiekt w Polsce do trenowania i podnoszenia swoich umiejętności zarówno freestyle quadowego, jak i motocrossowego. Park posiada pięć profesjonalnych hop i olbrzymi basen z gąbkami. W tym roku przygotowaliśmy też coś dla rowerzystów – tor dirtowy z możliwością skakania do basenu.

Zapraszamy wszystkich miłośników motocrossu, quadów, motocykli oraz tych, którzy chcieliby pierwszy raz spróbować swoich sił w skokach z rampy.

Ostatni dzień Freestyle Motocross Camp II skierowany jest dla szerokiej publiczności. Finał imprezy odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia 2010 roku, o godz.12. Poza konkursem na najlepszego zawodnika Campu przewidziano wiele atrakcji, między innymi scena muzyczna, na której zagrają:

  • Drake,
  • Chaos Engine Research,
  • Helou,
  • Digger Igger,
  • Far Away.

Na koniec after party z zawodnikami i DJ Focus.

 

Dodatkowo dla miłośników wrażeń przygotowaliśmy przejażdżki na quadach i motorcyklach, dla najmłodszej widowni dmuchane zabawki oraz trampoliny. Dla odważnych i żądnych adrenaliny skoki z podnośnika do basenu z gąbkami. Podczas imprezy Ffirma Motorcycle Factory Yamaha wstawi sprzęt offroad, które będzie można przetestować na nowo powstałym torze offroad przy freestyle parku.

Zawodnicy, których można się spodziewać: Bartek Ogłaza, Piotrek 'Działo’ Potaczło, Michał Daciuk, Darek Kłopot, Damian Czudak, Marcin Łukaszczyk, Krzysztof Gronostaj, Artur Puzio, Bartek Bułaś, Paweł Kaim, Łukasz Pacud. Gość specjalny – Andy Mancin, Wicemistrz Really America 2009 rok. Andy to chyba jedyny do tej pory reprezentant Polski na X-Games. Był gościem w domu Travisa Pastrany, gdzie trenował backflipy do basenu z gąbkami, więc temat freestyle nie jest mu obcy. Dodatkowo stunt na quadzie w wykonaniu Sajgona i Dominika oraz Maty w wersji offroad na swojej CBR F4.

Innych chętnych zawodników serdecznie zapraszam. Camp jest skierowany do wszystkich, więc pakuj sprzęt i wpadaj na campa do Częstochowy!!!

 

Patronat nad imprezą objęli: MOTOGEN.PL, motox.com.pl, RMFMAXXX, Życie Częstochowskie, Tygodnik 7 dni z Radomia, interia.pl.