Mapy Google to jedna z najlepszych i najpopularniejszych na świecie aplikacji do nawigacji. Uznanie zdobywa szczególnie dzięki przejrzystemu interfejsowi, dużej szczegółowości, ale także interaktywności. W trybie wytyczania trasy analizuje ona aktualne natężenie ruchu i dopasowuje trasę tak, by unikać korków.

Google testuje właśnie kolejną interaktywną funkcję map – zgłaszanie wypadków i innych zdarzeń drogowych w tym kontroli policyjnych i fotoradarów. Podobną funkcję ma na przykład popularny w Polsce Yanosik. Jeżeli w systemie zostanie zgłoszony wypadek, aplikacja automatycznie wyznaczy trasę objazdem. Nie ujawniono jak dotąd w jaki sposób Mapy Google informować będą o zgłoszonych kontrolach drogowych.

Dodatkowe funkcjonalności są obecnie w fazie testów – to od nich zależy ostateczna decyzja o pełnym wprowadzeniu tej opcji do programu. Przypomnijmy, że Google powoli wprowadza do aplikacji tryb motocyklowy.

Więcej w Newsy, Z Kraju, Ze świata
Honda CB125M i CB125X. Dwa genialne koncepty pokazane na EICMA

Honda pokazała w Mediolanie dwa zaskakujące motocykle koncepcyjne – CB125M i CB125X. Kształtem nawiązują mocno do supermoto i enduro, a...

Zamknij