Fotoradar z Rudy Śląskiej, umieszczony na sławnym „zakręcie mistrzów” rozpoczął pracę…

„Zakręt mistrzów” z Rudy Śląskiej to miejsce, które nie wzbudza podejrzeń. Łagodny łuk w praktyce okazuje się długi, a na końcu zdecydowanie się zacieśnia. Ograniczenie prędkości do 80 km/h pozwala bezpiecznie go przejechać, ale wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. W efekcie dochodzi do dużej ilości wypadków.

Urządzenie Fotorapid CF dostarczyła firma ZURAD. Zamontowano je w listopadzie zeszłego roku, ale wczoraj rozpoczęło pracę. Może monitorować cztery pasy ruchu jednocześnie. Dwie niezależne lampy błyskowe zapewniają dobrą jakość zdjęć nawet w kiepskich warunkach. W warunkach testowych fotoradar w ciągu 30 minut zarejestrował 262 przekroczenia prędkości na 1133 pojazdy poruszających się w tym czasie. Rekordzista miał prędkość o 50 km/h wyższą od dozwolonej.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer na Facebooku napisał:

Długo to trwało, ale w końcu się udało. Fotoradar na słynnym „zakręcie mistrzów” na DTŚ już działa! Właśnie podpisaliśmy protokół odbioru urządzenia, które od dzisiaj rejestruje kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w tym miejscu. Apeluję o ostrożną jazdę, szczególnie na tym feralnym zakręcie i mam nadzieję, że już nie będziemy oglądać w Internecie wyczynów kolejnych „mistrzów kierownicy” w tym miejscu! 


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany