Suzuki Hayabusa vs Suzuki GSX-S1000GT – test! Jak bardzo różne emocje generują dwa sportowo turystyczne motocykle? Porównanie nagraliśmy w ramach Operacji Lato!

Spokojnie można przyjąć, że Suzuki GSX-S1000GT oraz Suzuki Hayabusa to motocykle sportowo turystyczne, czyli że kwalifikują się do tego samego segmentu. Oczywiście tylko „z grubsza”, bo nawet zupełny motocyklowy amator będzie w stanie zauważyć różnice. My postanowiliśmy sprawdzić, czy i jak bardzo różne emocje generują GTek oraz Hayka.

W naszym teście nie skupialiśmy się na ani parametrach technicznych, ani na żadnych innych danych ścisłych. Tego wszystkiego dowiecie się z naszych poprzednich testów: odsyłamy odpowiednio do Hayabusy na YT oraz do GSX-S1000 na YT. Tym razem porównaliśmy to, co najważniejsze: emocje, które towarzyszą jeździe tymi dwoma motocyklami. Zapraszamy na seans!

Hayabusa vs GSX-S1000GT – porównanie sportowo turystycznych Suzuki

Jeżeli już musicie wiedzieć, to przypominamy:
– Hayabusa ma 1340 ccm pojemności, 190 KM, 150 Nm, waży 264 kg;
– GT ma 999 ccm pojemności, 152 KM, 106 Nm, waży 226 kg.

Poza tym, że oba mają silnik rzędowy 4-cylindrowy, to różnic jest znacznie więcej. Dotyczą one przede wszystkim wrażeń z jazdy: jak te motocykle zachowują się przy niskiej i przy wysokiej prędkości? Jak się nimi podróżuje na dalekich dystansach? Czy nadają się do użytku miejskiego? Czy można cieszyć się nimi na długich łukach lub na ciasnych agrafkach? Czy można wybrać się na tor? Jaki zapewniają komfort? Jak przyspieszają i jak hamują?

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu naszego filmu, jeszcze lepiej zrozumiecie charaktery Hayabusy oraz GT… A może zapragniecie któregoś z nich posiadać?

OPERACJA LATO w Motogen.pl trwa!

Materiał powstał w czasie Tygodnia Suzuki podczas Operacji Lato 2022 w Motogen.pl.

Projekt Operacja Lato to pięć tygodni marek, w którym przygotowujemy dla Was filmy, zdjęcia i testy z intensywnego testowania motocykli. Ale to nie wszystko, warto śledzić poczynania na social mediach (Fanpage na FB oraz profil na Instagramie), bo Motogen.pl ma w planie także parę spotkań. Nie zapomnijcie też, że trwa KONKURS #OperacjaLato @motogen.pl! Do wygrania jest kask Schuberth C5, bony zakupowe od InterMotors/4Ride, plecak Motul z chemią motocyklową, klocki TRW i wiele innych gadżetów.

Harmonogram Operacji Lato 2021:

– 4-10 lipca – Suzuki
– 11-17 lipca – Yamaha
– 18-24 lipca – BMW Motorrad
– 25-31 lipca – Piaggio
– 1-7 sierpnia – Kawasaki

Operacja Lato może się odbyć dzięki partnerom

Operacja Lato organizowana jest przez Motogen.pl dla Was, ale nie mogłaby się odbyć, gdyby nie dołączyło do nas wiele firm uwielbiających motocykle, jak:
– SCHUBERTH,
– TRW,
– NGK,
– EXIDE,
– MOTUL,
– 4RIDE,
– BNP PARIBAS,
– a także importerzy motocykli z harmonogramu powyżej.

Dzięki wszystkim tym partnerom, Motogen.pl może stworzyć ciekawe i pasjonujące materiały, organizować wyjazdy i scenografie do nagrań. Za sprawą pomocy partnerów nagrody w konkursach dla motocyklistów będą naprawdę godne uwagi.

Bądźcie na bieżąco i już teraz dodajcie do obserwowanych Fanpage na FB oraz profil na Instagramie, śledźcie wrzuty, relacje i stories!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany