Feline One - futurystyczny naked za milion złotych - Motogen.pl

Za marką Feline stoi Yacouba Galle, który jest francuskim designerem, kierowcą testowym i dziennikarzem. Karierę rozpoczął w 1998 roku tworząc rysunki dla Moto & Motards Magazine. Rok później stworzył prototyp Kawasaki ZXR-750 Cafe Racer. W roku 2000 rozpoczął pracę dziennikarską, a w 2004 wystartował w motocyklowym 24h Le Mans. W 2006 roku wprowadził do telewizji AB Motors program „Trash Test”. Oprócz tego stworzył prototyp MV Agusty Bestiale.

Przejdźmy jednak do głównego bohatera, którym jest Feline One. Prace nad motocyklem trwały cztery lata. Maszyna będzie zbudowana z najlepszych materiałów, a wśród nich mamy włókno węglowe, tytan, lotnicze aluminium i skórę. Galle dodaje, że w Feline One najważniejsze jest połączenie niepowtarzalnego wyglądu z najnowszymi technologiami.

Na pokładzie znajdziemy w pełni konfigurowalne zegary. Motocykl będzie napędzany trzycylindrowym silnikiem o pojemności 801ccm i mocy 170 koni mechanicznych, który będzie współpracował z sześciostopniową skrzynią biegów i tytanowym wydechem. Waga motocykla na sucho to 155 kilogramów.

Galle planuje rozpocząć produkcję motocykla na początku przyszłego roku. Wtedy ma powstać 50 egzemplarzy. Cena jednego to 280 000 dolarów.

Autor: Wojciech Grzesiak