Falco Oxegen 2 to sportowo-turystyczne buty dostępne w rozmiarach 41-46 i jedynym słusznym kolorze, czyli czarnym. Efektowna, sportowa stylistyka predystynuje je przede wszystkim do stosowania przez posiadaczy motocykli typu naked, streetfighter, turystyczno-sportowy, oraz sportowy, zwłaszcza, jeśli mamy ochotę pokonać nim dalszą trasę.

Konstrukcja butów oraz dodatkowe maty antypoślizgowe ułatwiają wyczucie i kontrolę położenia dźwigni zmiany biegów i hamulca. Aluminiowy slider z boku jest doskonałym rozwiązaniem zabezpieczającym przed przetarciem ścianki obuwia przez użytkowników podóżujących w bardzo głębokich złożeniach. Utwierdzony za pomocą wkręta imbusowego okazuje się łatwy w wymianie.

Buty zapinane są suwakiem oraz solidnym, dużym rzepem z wewnętrznej strony nogi.

Produkt wykonano schludnie, jakość szwów, połączeń, oraz wszystkich dołączonych elementów (protektory, slider, suwaki) są na naprawdę wysokim poziomie.

Znaczna część protektorów zewnętrznych posiada panele wentylacyjne, co ułatwia wymianę powietrza z wnętrzem buta.

Rozwiązania

Buty posiadają kilka fajnych rozwiązań:

  • D3O czyli specjalna pianka z “inteligentnymi” molekułami, zapewniającymi swobodę ruchu ale twardniejącymi i rozpraszającymi energię w momencie uderzenia
  • podszewkę Air-Tech o wysokich parametrach oddychalności; szybkoschnąca, wilgoć jest szybko odparowywana od skóry,
  • ACF MEN czyli specjalny proces projektowania uwzględniający anatomię męskiej stopy – dzięki czemu wzrasta czas użytkowania oraz oczywiście, jego komfort.

Bezpieczeństwo

Falco Oxegen 2 posiadają certyfikat CE, co oznacza spełnienie normy bezpieczeństwa EN 13634:2010

W praktyce buty posiadają sztywną podeszwę, protektory pięty, kostek, solidne usztywnienie w okolicach palców, oraz protektory piszczeli i tyłu łydki. But ma dużą odporność na skręcanie w osi stopy, oraz pionowej.

Naszym zdaniem

Buty Falco Oxegen 2 sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Są dobrze wykonane, przewiewne, zapewniają doskonałą ergonomię, oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Do tego wszystkiego są efektowne i ładne. Cena, skalkulowana na 699 zł wydaje się uczciwa, szczególnie, że produkt został wyprodukowany na terenie Włoch, gdzie odzieżą (nie tylko motocyklową) zajmowali się artyści.

Wyłącznym importerem i dystrybutorem marki Falco jest firma Inter Motors. Ofertę modelu Oxegen 2 znajdziecie tutaj.

Więcej w Nowości rynkowe
Kurtka Alpinestars T-GP Pro Air – idealna na upały

Jeśli nie jesteś fanem jazdy na zdrapkę, a cenisz sobie komfort termiczny w upalne dni, kurtka Alpinestars T-GP Pro Air...

Zamknij