AppScooter zadebiutował na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Producent obiecuje, że model ten wyróżnia się na tle konkurencji lepszym przyspieszeniem, wydajnością i praktycznością. Na jednym ładowaniu jednoślad przejeżdżać ma aż 240 km, a bezszczotkowy silnik elektryczny ma zapewniać przyspieszenie od zera do 45 km/h w 3,9 sekundy.

 

 

AppScooter ma bardzo ciekawie rozwiązany system akumulatorów. Mają one zakrzywiony kształt i są łatwe do demontażu. Każdy moduł waży 7,5 kg. Jak przystało na porządny miejski skuter, AppScooter ma pod siedzeniem schowek o pojemności 62 litrów, z którego jest także dostęp do baterii. Masa własna jednośladu to 74 kg.

Do dyspozycji kierowcy jest 7-calowy ekran dotykowy, który pełni funkcję panelu wskaźników, nawigacji, a także centrum multimedialnego. Pojazd wyposażony jest w system autodiagnostyki, ostrzeżenia i komunikaty także wyświetlane są na ekranie.

AppScooter dostępny jest w przedsprzedaży w Europie, dostawy mają się rozpocząć w drugiej połowie 2019 roku. Cena? W najtańszej wersji 3 399 euro (14 500 zł), w najdroższej – 5200 euro (22 500 zł).