Erzbergrodeo 2016: Jarvis królem żelaznej góry! - Motogen.pl

Zawodnik fabrycznego teamu Husqvarny linię mety przekroczył z ogromną 30-minutową przewagą nad pozostałymi rywalami. Muszę przyznać, że Graham jest w znakomitej formie. Swoją jazdą zachwycił kibiców i dosłownie zmiażdżył konkurencję. Tegoroczna edycja Erzbergrodeo była bardzo wymagająca, co potwierdza fakt, że zawody w limicie czasu ukończyło tylko 9 z 500 zawodników!

Wideo podsumowanie Red Bull Hare Scramble 2016:

W tym roku w Erzbergrodeo wystartował również Tadeusz Błażusiak. Nasz rodak wykazywał się świetnym tempem już od początku wyścigu i wszystko wskazywało na to, że Teddy ma ogromne szanse, aby przekroczyć linię mety jako pierwszy. Niestety jak to w sporcie motorowym bywa, możliwość na 6 zwycięstwo pogrzebał defekt techniczny. Tadeusz uszkodził pompę sprzęgł w swoim KTM-ie, co prawie wyeliminowało go z dalszej rywalizacji. Dzięki niesamowitej determinacji i niesłychanym umiejętnością Polak dotarł na szczyt w regulaminowym czasie i dołączył do grona nielicznych, którzy ukończyli tegoroczna edycje Red Bull Hare Scramble!

Tak podsumował swój start Tadeusz Błazusiak:

„Może to nie był mój wymarzony start, ale takie są wyścigi i Erzberg. Dałem z siebie wszystko. Prowadziłem przez sporą część czasu, ale popełniłem dziecinny błąd. Wybrałem złą linię, chciałem pojechać zbyt szybko i w efekcie złamałem klamkę sprzęgła. Błąd w kolejnym lesie kosztował mnie uszkodzenie pompy sprzęgła i byłem pewien, że jest już po wyścigu dla mnie. Widziałem, że już nie wygram tego, ale postanowiłem, że spróbuję dojechać do mety. I udało się. Byłem dobrze przygotowany do tego startu, a motocykl sprawował się znakomicie. Jednak jazda bez sprzęgła nie była łatwym zadaniem. Całe szczęście, że ostatni podjazd Lazy Noon jest tylko kilometr od mety, bo to mnie motywowało do walki”.

Graham Jarvis co prawda nie dał szans rywalom na zwycięstwo, jednak walka o pozostałe stopnie podium była bardzo zacięta aż do ostatnich chwil wyścigu. Na przedostatnim punkcie kontrolnym Amerykanin Cody Webb dogonił i wyprzedził Alfredo Gómeza. Doświadczony Hiszpan mimo usilnych prób musiał uznać wyższość Webba i zadowolić się trzecim stopniem na podium.

Gdybyście chcieli prześledzić pełne losy wyścigu, to pod poniższym linkiem znajdziecie obszerną, prawie pięciogodzinną relacje wideo:

ERZBERGRODEO 2016: PEŁNA 5 GODZINNA RELACJA WIDEO

Wyniki Red Bull Hare Scramble 2016:

1. Graham Jarvis (GBR) 2h18m47s
2. Cody Webb (USA) +33m07s
3. Alfredo Gómez (ESP) +36m02s
4. Mario Roman (ESP) +58m19s
5. Billy Bolt (GBR) +1h08m46s
6. Wade Young (RSA) +1h12m28s
7. Paul Bolton (GBR) +1h19m35s
8. Taddy Blazusiak (POL) +1h23m08s
9. Philipp Scholz (DEU) +1h37m24s

Więcej o motocyklach KTM