Enduro Rally 24 2022 [FILM Z RAJDU] - motocykle BMW GS też mogą się ścigać! - Motogen.pl

Enduro Rally 24 okazał się nie tylko największym, ale też najbardziej nawigacyjnym rajdem w Polsce. Przy okazji po raz pierwszy rozegrał się Puchar BMW GS Inchcape Polska. Obejrzyjcie video relację z całego filmu, sprawdźcie czy motocykle BMW GS dały radę!

Enduro Rally 24 – największy rajd nawigacyjny w Polsce

W czerwcu 2022 w Drawsku Pomorskim rozegrała się już piąta edycja Enduro Rally 24, wraz z pierwszą edycją Pucharu BMW GS Inchcape Polska!

ER24 to jeden z największych tego typu rajdów w Polsce. W tym roku rajd trwał dwa dni i był zdecydowanie najbardziej wymagający pod względem nawigacyjnym. Wyzwanie nie było łatwe, bo wszystko rozgrywało się na terenie Wojskowego Poligonu „Drawsko”, który jest największym tego typu ośrodkiem w Europie.

FILM z Enduro Rally 24 2022 w Drawsku Pomorskim:

Film do obejrzenia w playerze powyżej lub na YouTube, premiera o godz. 19:00.

Prowadzący: Piotr Jędrzejak, IG @piotr_on_wheels
Nagrywał i montował: Tomek „Tomazi” Parzychowski, IG @tomazi.pl
Za ujęcia z drona dziękujemy: FLY DOG Tomasz Grzywiński

Dla kogo Enduro Rally 24 – kategorie i stopień zaawansowania

Redakcja Motogen.pl śledziła cały rajd, szczególną uwagę poświęcając motocyklom z serii BMW GS, dla których po raz pierwszy utworzony został Puchar BMW GS Inchcape Polska w ramach klasyfikacji generalnej. Enduro Rally 24 to rajd skupiający się na nawigacji w offroadzie, zorganizowany profesjonalnie… Aczkolwiek ten rajd przeznaczony jest nie tylko dla profesjonalistów na lekkich endurakach, ale też dla motocyklistów na ciężkich adventure’ach jak BMW GS oraz dla osób bardziej początkujących.

Enduro Rally 24 2022 – długość i odcinki specjalne

Na starcie Enduro Rally 24 pojawiło się ok. 240 motocykli, z czego aż 40 posiadało klasyczny przewijak do roadbooka (pozostali korzystali z roadbooka w aplikacji). Każdy miał do przejechania prolog oraz 5 odcinków specjalnych, a dla chętnych był jeszcze dodatkowy odcinek nocny. Łącznie oznaczało to około 240 km oesowych oraz ok. 90 km dojazdówek.

Puchar BMW GS Inchcape Polska podczas Enduro Rally 24 2022

Kategorie Enduro Rally 24 2022 podzielone były na: Rally (lekkie); RallyADV (ciężkie); Dakar Legends (nawiązujące do modeli dakarowych); oraz Rally Academy (dla początkujących, jeden dzień szkolenia oraz jeden dzień nawigowania po okolicznych trasach offroadowych). Ponadto klasyfikacja na finiszu posiadała jeszcze puchary markowe, jak Puchar BMW GS Inchcape Polska (puchar sponsorowany był przez salon BMW Motorrad Inchcape). Pełne wyniki Enduro Rally 24 na motoresults.pl.

Celem organizacji Pucharu było jeszcze mocniejsze podkreślenie, że stosunkowo ciężkie motocykle BMW z serii GS z powodzeniem mogą ścigać się w wymagających rajdach. Jak my doświadczyliśmy i jak Wy obejrzeliście w relacji – to prawda!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany