Elias powraca do teamu Gresiniego - Motogen.pl

Toni Elias będzie znów współpracował z menedżerem – Fausto Gresinim. Hiszpan powróci do teamu Honda Gresini na początku przyszłego sezonu.

Oficjalne informacje pojawiły się w czwartek w Phillip Island. Fausto Gresini potwierdził, że Elias będzie w przyszłym roku jeździł u boku Alexa de Angelisa.

Długotrwała wspólpraca Gresiniego z HRC umożliwiła dodatkowo teamowi San Carlo Honda Gresini jazdę na Hondzie RC212V.  Po powrocie do teamu, dla którego jeździł w latach 2006 i 2007, Elias również będzie miał możliwość jazdy na tym motocyklu.

Team potwierdził także pogłoski o tym, jakoby San Carlo Gruppo Alimentare mialo zostać ich glównym sponsorem.

Menadżer teamu oraz były mistrz świata w klasie 125ccm – Gresini, mówi: „Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić program naszego teamu na przyszły rok. Możliwośc jazdy na najlepszej maszynie Hondy udowadnia, że HRC darzy nas ogromnym szacunkiem. Pozwoli nam to pokazac drzemiący w nas potencjał.

Z wielką radością witamy także Toniego Eliasa. Będzie on jeździł wraz z Alexem de Angelisem, który po swoim debiucie, pozostanie znami na kolejny sezon. Chciałbym podziękować San Carlo, którzy jako główny sponsor, bedą prowadzić z nam dalszą współpracę. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze związku który powstał między nami i włoską firmą oraz ze wspólpracy z innymi koncernami.“

Na sam koniec konferencji, Gresini przesłał kilka ciepłych słów w strone zawodnika, którego zastąpi Elias: „Dziękujemy również Shinya Nakano, który pomógł w tworzeniu kolejnego rozdziału w historii teamu Honda Gresini.

Sam Elias powiedział zaś: „Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ Honda i Fausto wierzą we mnie. Jest to dla mnie wielka szansa i chcę osiągnąć w przyszłym sezonie jak najlepsze rezultaty.“
 

Więcej o motocyklach Honda