W czasie epidemii covid-19 mnóstwo designerów z branży motoryzacyjnej wykorzystało kwarantannę do stworzenia ciekawych projektów. Jednym z nich jest Yamaha FZ, autorstwa irańsko-indyjskiego projektanta Aryana Hosseina Alipoura, mieszkającego w Turynie.

Inspiracją dla FZ jest Yamaha FZ-16 czyli lekki motocykl dostarczany na rynek Indii, Indonezji i Chin produkowany od 2008 roku. Elektryczny FZ charakteryzuje się sportowym przodem, zintegrowaną z teleskopami kierownicą ciekawym kształtem paneli LED czy tylnym zawieszeniem podpartym na dwóch równoległych amortyzatorach.

Yamaha FZ, koncept…

Napęd finalny powierzono pasowi zębatemu, co oznacza, że sprzęt będzie miał mniejszą masę nieresorowaną względem pojazdów, w których silnik wbudowano w tylne koło. Niestety, mimo ciekawej stylistyki Yamaha FZ pozostanie w fazie konceptu – autor nie ma żadnych powiązań z marką, raczej to pokaz jego potencjału.

Yamaha FZ, koncept…

Szkoda, bowiem pojazd wygląda imponująco…

Więcej w Elektryczność, Newsy, Nowości rynkowe
Technologia z MotoGP w skuterze Piaggio MP3…

Koncern Piaggio pracuje nad rozwiązaniem znanym z MotoGP, czyli elektronicznie sterowanymi skrzydełkami. W zgłoszeniu patentowym bazą dla zastosowania tego systemu...

Zamknij