W piątek 18 września odbędzie się akcja kaskadowych pomiarów prędkości w całej Polsce.

W dniach 16-22 września cała Europa walczy o poprawę bezpieczeństwa na drogach w ramach projektu EDWARD i akcji Road Safety Days. Nazwa nie jest przypadkowa, jest to skrót od “European Day Without A Road Death”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar na Drogach.

Akcje prowadzone są przez różne służby we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Polska policja także włącza się do EDWARDa. Jak informuje kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji: “W piątek 18 września w ramach akcji, poza standardowymi działaniami drogówki, prowadzona będzie akcja kaskadowego pomiaru prędkości“.

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości? Są to dwa patrole policyjne wyposażone w fotoradary, ustawione w stosunkowo krótkim odstępie. Jest to sposób na wyeliminowanie nawyku kierowców, którzy po minięciu kontroli znowu przyspieszają.

Policja zapowiada surowe podejście do sprawy bezpieczeństwa. Kaskadowy pomiar prędkości zaplanowany na 18 września będzie jednocześnie pierwszą w 2020 roku policyjną akcją o zasięgu ogólnokrajowym. Od roku 2019 zmieniło się podejście policji i aktualnie każda komenda wojewódzka decyduje o rodzaju akcji drogowych.

18 września jeździjcie zgodnie z przepisami. A najlepiej, niech taki nawyk zostanie na zawsze.

Więcej w Newsy, Z Kraju
Ducati Multistada V4 2021 przyłapana na testach offroadowych

Multistrada V4 potoczy się na kołach 19/17" i będzie skuteczna w terenie.

Zamknij