Zmień paradygmat, nadchodzi nowy model Ducati z silnikiem V4. To na pewno Multistrada V4.

Ducati rozpoczęło właśnie oficjalną kampanię teaserową, a jej tytuł to “zmień paradygmat”. Włosi zapowiadają nową przygodę ze najnowszym dziełem, otwarcie komunikując, że pojawił się nowy silnik V4.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Ducati przedstawi cztery nowe twierdzenia, które to mają stanowić podstawę nowego paradygmatu. Dotyczyły będą nowego silnika, a pierwsze twierdzenie brzmi:

4 jest lżejsze niż 2
Zastosowanie mniejszej średnicy tłoka w silniku V4 spełnia cel, jakim jest obniżenie wagi o 1,2 kg w porównaniu do poprzedniej generacji V2.”

Przy okazji pierwszej teorii, Ducati zaprezentowało taką grafikę:

To już wszystko z oficjalnych wieści. Nieoficjalnie nie ma wątpliwości, że zapowiedź dotyczy nowej Multistrady V4. Już od dawna wiadomo (tutaj ostatnie doniesienia szpiegowskie z offroadu), że będzie miała silnik V4 (a poprzednia generacja to V2). Na grafice widzimy i asfalt, i offroad, co jasno sugeruje zastosowanie dualowe. Taka właśnie będzie nowa Multistrada V4 na większych kołach pozwalających zjechać z asfaltu.

Zastanawiacie się, o co chodzi z nowym silnikiem, skoro Ducati przecież już ma silnik V4? Jednostka ta znana jest z Panigale V4 oraz Streetfightera V4. Jednak w motocyklu adventure ważniejsza jest elastyczność i gładkość pracy, niż pełna moc w najwyższym zakresie obrotów. Dlatego silnik został z pewnością przekonstruowany.

Więcej szczegółów już za kilka dni.

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Suzuki pokaże nowość na 2021 już za tydzień – co to będzie?

Może Hayabusa (mało prawdopodobne), a może indyjski Intruder 250 (bardziej prawdopodobne).

Zamknij