W kwietniu do klientów trafiło 7309 motocykli – to o 29% więcej niż w kwietniu ubiegłego roku. Poprzedni rekord należał do maja 2012 roku, kiedy klienci kupili 6500 motocykli. Łącznie w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano 17 881 sztuk, co daje wzrost o 10% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W Europie Ducati radzi sobie bardzo dobrze. Największy wzrost producent odnotował w Hiszpanii – aż o 54%. Na terytorium BMW – czyli w Niemczech – sprzedaż w kwietniu wzrosła o 52%. W Wielkiej Brytanii sprzedano o 50% więcej motocykli, a we Francji – o 13%. Oprócz tego Ducati Scrambler był najlepiej sprzedającym się motocyklem we Włoszech.

Ducati przyznaje, że najnowsze modele nie są jeszcze z przyczyn logistycznych dostępne w Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony – jeżeli Amerykanie przyjmą je tak gorąco jak rynek Europejski, to producent z Bolonii może odnotować kolejne rekordy.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Biznes
Rejestracje jednośladów – kwiecień 2015

Kwiecień to kolejny dobry miesiąc dla polskiej branży motocyklowej. Sprzedano trzy razy więcej nowych motocykli, a to wszystko dzięki "uwolnieniu"...

Zamknij