Ducati Streetfighter V4 na 2021 dostaje malowanie "Dark Stealth" oraz normę Euro 5 - Motogen.pl

Streetfighter V4 wjeżdża w 2021 rok spełniając normę Euro 5, uzupełniony o nową kolorystykę „Dark Stealth”. Co bardzo ważne, a wcale nie oczywiste – zastosowanie Euro 5 nie wpływa na wartości osiągów!

  • Nowa kolorystyka Dark Stealth dla Streetfighter V4 S, dostępna w salonach już od listopada 2020 roku
  • Począwszy od 2021 roku, cała gama motocykli Ducati Streetfighter V4 zostaje dostosowana do rygorystycznych norm emisji spalin Euro 5 

Na rok 2021 Ducati prezentuje Streetfightera V4 S w nowej kolorystyce “Dark Stealth”, która uzupełniać będzie dostępną do tej pory wersję sportowej czerwieni Ducati. Ponadto wszystkie modele z gamy Ducati Streetfighter V4 spełniać będą wymogi normy Euro 5, ograniczającej emisję spalin we wszystkich krajach, w których ona obowiązuje.

Streetfighter powstał w wyniku zastosowania „Formuły walki”: to Panigale V4 pozbawiona owiewek, z wysoką i szeroką kierownicą, 178 kg na wadze, napędzana przez jednostkę Desmosedici Stradale o pojemności 1100 cm3 i mocy 208 KM. Mocy trzymanej w ryzach przez dwupłatowe, aerodynamiczne skrzydła i kompletny pakiet ultra-sportowej elektroniki. Więcej o Streetfighter V4 przeczytacie na Motogen.pl.

Najnowocześniejsza technologia, umieszczona w podwoziu typu naked, od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród motocyklistów na całym świecie, potwierdzonym bardzo pozytywnymi opiniami międzynarodowych mediów. 

“Dark Stealth” to czarne, matowe malowanie, którego do tej pory brakowało w ofercie, a które oddaje w idealny sposób agresywną stronę ultra-nakeda, jakim jest Ducati Streetfighter V4 S.

Wraz z nadejściem 2021 roku wszystkie motocykle z gamy Ducati Streetfighter V4 spełniają rygorystyczne normy środowiskowe Euro 5, zachowując przy tym niezmienione wartości maksymalnej mocy i momentu obrotowego, uzyskiwane jednak przy innych prędkościach obrotowych silnika.

Silnik modelu Streetfighter V4 Euro 5 posiada moc 208 KM (153 kW), generowaną przy 13000 obr./min. (250 obr./min. wyżej niż wersja EURO 4) i moment obrotowy 123 Nm uzyskiwany przy 9500 obr./min. (2000 obr./ min. niżej niż wersja EURO 4). Te wartości otrzymano dzięki zmienionej kalibracji silnika oraz nowemu układowi wydechowemu. Teraz, Streetfighter V4, nie tylko spełnia standardy normy Euro 5, ale także jest jeszcze bardziej dynamiczny.

Tłumik, niezmieniony z estetycznego punktu widzenia, wykorzystuje większe katalizatory (dłuższe o 10 mm) oraz nową technologię impregnacji metali szlachetnych, niezbędną w maksymalizacji możliwości konwersji gazów wydechowych. Pierwotna długość i wymiary układu wydechowego zostały zoptymalizowane w celu poprawy procesu oczyszczania spalin, przy jednoczesnym zachowaniu niezmienionych osiągów silnika.

W porównaniu z modelami Euro 4 kolektory wydechowe zostały skrócone o 100 mm oraz zmniejszono ich średnicę z 42 mm do 38 mm. Modyfikacja ta pozwoliła na wprowadzenie bardziej kompaktowej tylnej osłony termicznej zintegrowanej z korpusem bryły motocykla. Celem ograniczenia emisji spalin wprowadzono 4 sondy lambda, po jednej na każdy cylinder, co pozwoliło na bardziej precyzyjną kontrolę ilości wtryskiwanego paliwa.

Wszystkie modele Streetfighter V4 z gamy 2021 wyposażone będą w nowe, samoodpowietrzające się pompy hamulcowe oraz sprzęgła identyczne z tymi, które zastosowano po raz pierwszy w Ducati Superleggera V4. Korpus nowych pomp został zaprojektowany w konfiguracji, która umożliwia „naturalne” odpowietrzanie, eliminując w ten sposób potrzebę interwencji w system w przypadku obecności powietrza w układzie.

Galeria zdjęć Ducati Streetfighter V4 Dark Stealth 2021:

Całą gamę modeli Streetfighter V4 na rok 2021, w tym kolorystykę “Dark Stealth” dla wersji „S”, można już zamawiać u dealerów Ducati i będzie ona dostępna już od listopada 2020 roku. 

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do odwiedzenia strony importera ducatipolska.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany