Ducati Multistrada V4 na rok 2022 otrzymuje jedno nowe malowanie, nowe akcesoria oraz najważniejsze: funkcję automatycznego obniżania zawieszenia. Ta ostatnia dostępna jest jako aktualizacja oprogramowania!

Od redakcji: Funkcja „automatycznego obniżania zawieszenia” gdy motocykl się zatrzymuje, zadebiutowała w Harley-Davidsonie Pan America 1250 i w teście doszliśmy do wniosku, że jest to świetna funkcja! Poprawia przyjemność z jazdy i działa niezauważalnie. Teraz Ducati dodało identyczną funkcję do swojej Multistrady V4 na 2022. A co ciekawe, każdy posiadacz modelu 2021 będzie mógł tę funkcję otrzymać w ramach aktualizacji, bez dopłat! Świetny pomysł, brawo Ducati!

Informacja prasowa od Ducati o Multistradzie V4 2022:

  • Gama kolorów Multistrady V4 S poszerza się o nowe malowanie Iceberg White.
  • Usprawnienia elektroniczne, dostępne bezpłatnie również dla posiadaczy Multistrady V4 z 2021 roku, obejmują między innymi aktualizację systemu infotainment, a także półautomatyczną funkcję obniżania zawieszenia.
  • Wśród nowych akcesoriów Ducati Performance pojawią się między innymi aluminiowe kufry o dużej pojemności.

Multistrada V4 to najpopularniejszy model w gamie modelowej Ducati. Prawie 10 000 motocykli znalazło swoich właścicieli na całym świecie. Czwarta generacja Multistrady podbiła serca Ducatisti w pierwszym roku obecności na rynku, udowadniając w ten sposób, że jest Królową Wszystkich Dróg, czyli motocyklem idealnym na każdą podróż.

Dynamiczny silnik V4 Granturismo zapewnia ekscytującą jazdę na wszystkich rodzajach nawierzchni. Multistrada V4 wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię: jest to pierwszy motocykl na świecie z tempomatem adaptacyjnym i systemem wykrywania martwego pola. Ponadto Multistrada V4 ma wydłużone okresy międzyprzeglądowe z kontrolą luzu zaworowego co 60 000 km, a także gwarancję 4Ever Multistrada, ważną przez 4 lata bez limitu kilometrów.

O sukcesie Multistrady V4 świadczą nie tylko opinie specjalistycznej prasy, ale także zadowolenie właścicieli. Ducati nie ustaje jednak w rozwoju projektu, a ciągle prace badawczo-rozwojowe mają na celu doskonalenie motocykla z uwzględnieniem wszystkich potrzeb Ducatisti.

Pierwszą nowością na rok 2022 jest malowanie Iceberg White. Błyszcząca biel podkreśla wyrafinowane linie motocykla i uzupełni paletę kolorystyczną wersji S, która do tej pory składała się z kolorów Ducati Red i Aviator Grey. Motocykl można zamówić w czterech różnych wersjach wyposażenia: Essential, Radar, Travel & Radar oraz Full.

Usprawnienia elektroniki obejmują przede wszystkim nową półautomatyczną funkcję minimalnego poziomu napięcia wstępnego sprężyny tylnego amortyzatora w Multistradzie V4 S, która nazywa się Minimum Preload. Dzięki niej stawianie stóp na ziemi jest pewniejsze i bezpieczniejsze, zwłaszcza podczas manewrowania z niskimi prędkościami i z pasażerem na pokładzie. Ważna aktualizacja objęła również oprogramowanie w obszarze Infotainment. Interakcja kierowcy z motocyklem jest teraz bardziej funkcjonalna, przyjemniejsza i bardziej intuicyjna.

Ducati poświęcając szczególną uwagę tym entuzjastom, którzy już w ubiegłym roku weszli w posiadanie Multistrady V4, oferuje pakiet udoskonaleń również do ich motocykli. Właściciele Multistrady, którzy mogą skorzystać z nowych funkcji, będą o tym fakcie poinformowani za pośrednictwem aplikacji MyDucati i poczty e-mail, następnie umówieni w autoryzowanych serwisach Ducati na bezpłatną aktualizację.

Zestaw obniżonego zawieszenia, dostępny jako opcjonalne akcesorium do Multistrady V4 S, zmniejsza wysokości siedziska od podłoża o 20 mm. Wraz z akcesoryjnymi kanapami (niższa o 30 mm i podniesiona o 15 mm) dają możliwość wyboru wysokości siedziska w zakresie od 790 do 875 mm, aby każdy motocyklista mógł znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie.

W katalogu akcesoriów pojawiają się również aluminiowe kufry boczne i centralny, zaprojektowane przez Centro Stile Ducati i wykonane we współpracy z Givi. Duża pojemność całkowita (76 litrów w kufrach bocznych i 41 litrów na kufer górny) pozwoli amatorom dalekich podróży zabrać na wyprawę wszystko, czego potrzebują.

Do kufrów dostępne są również torby wewnętrzne, wykonane z wytrzymałego, wodoodpornego materiału. Stworzone zostały, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i utrzymać rzeczy w porządku. Wszystkie akcesoria można obejrzeć w konfiguratorze online. Więcej informacji na ducatipolska.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany