Zaktualizowana na rok modelowy 2022 gama Hypermotardów dostosowana została do europejskiej normy emisji spalin Euro 5. W sieci salonów sprzedaży Ducati modele w nowych odsłonach zaczną pojawiać się od czerwca bieżącego roku.

Rodzina funbike’ów z Borgo Panigale składa się z trzech modeli: Hypermotard 950, Hypermotard 950 RVE i Hypermotard 950 SP. Każda z wersji pozwala motocykliście zarówno dobrze bawić się na zakrętach, jak i łatwo radzić sobie w ruchu miejskim, a wszystko to przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oferowanego przez zaawansowane systemy elektroniczne Ducati.

Ducati hypermotard 950 na 2022

Stylistyka Hypermotarda z charakterystycznym „dziobem” inspirowana jest wyglądem motocykli supermoto. Podwójnie zakończony układu wydechowy umieszczony pod kanapą, kratownicowa rama odsłaniająca elementy mechaniczne i wąska sylwetka podkreślają lekkość konstrukcji. Ergonomia motocykla, wywodząca się ze świata motardów, zapewnia pozycję do jazdy z wyprostowanym tułowiem i szeroko rozłożonymi łokciami, co przekłada się na świetną kontrolę nad pojazdem, a płaskie siedzisko ułatwia wykonywanie ruchów wzdłużnych podczas jazdy.

Ducati Hypermotard 950 SP na 2022

Nowe malowanie wersji SP nawiązuje kolorystyką do świata MotoGP oraz do motocrossowego freestyle’u, podkreślając dynamiczny charakter motocykla. Hypermotard 950 SP to najwyższy wariant modelu i wyróżnia się od pozostałych dwóch wersji zawieszeniem Öhlins o zwiększonym skoku, kutymi kołami Marchesini i quickshifterem w górę i w dół Ducati Quick Shift EVO, który dostępny jest w standardzie.

Dwucylindrowy silnik Ducati Testastretta 11° o pojemności 937 cm3 generuje moc 114 KM przy 9000 obr./min i rozwija maksymalny moment obrotowy równy 96 Nm przy 7250 obr./min. Po dostosowaniu jednostki do normy Euro 5 wartości mocy i momentu obrotowego pozostały na niezmienionym poziomie. Skrzynia biegów została przeprojektowana, aby ułatwić włączanie biegu jałowego, gdy motocykl jest nieruchomy i zapewnić maksymalną precyzję w wyborze przełożeń.

hypermotard 950 sp na 2022 burnout

Hypermotard 950 w kolorze Ducati Red, Hypermotard 950 RVE z malowaniem inspirowanym graffiti oraz Hypermotard 950 SP w nowej odsłonie zaczną pojawiać się u dealerów Ducati w czerwcu i będą dostępne także w wersjach o ograniczonej mocy dla posiadaczy kategorii A2 prawa jazdy.


Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
Mała pojemność, dużo emocji, widowiskowy styl: motorower Barton FR 50

Czy motorower zawsze musi się kojarzyć z nudnym wizerunkiem silnikowych konstrukcji z lat 70 ubiegłego wieku? Niekoniecznie! Sprawdź jaki jest...

Zamknij