Ducati Diavel V4 przyłapany na zdjęciach - premiera na 2023? - Motogen.pl

Ducati Diavel V4 zostało przyłapane na zdjęciach. Nie ma wątpliwości co do zupełnie nowego silnika.

zdjęcia: S. Baldauf/SB-Medien

Ducati idzie do przodu i mocno modyfikuje swojego power cruisera. Niebawem na rynku pojawi się zupełnie nowy Diavel – i nie chodzi jedynie o lifting, ale o zupełnie nowy model, w którym silnik V2 ustąpi miejsca na rzecz silnika V4. Potwierdzają to zdjęcia szpiegowskie.

Motocykl przyłapany został gdzieś na stacji benzynowej. Już na pierwszy rzut oka wygląda jak Ducati Diavel – jego linia pozostała wyjątkowo charakterystyczna. Wzrok przykuwa muskularny przód, agresywna tylna sekcja, czy mocno wyeksponowana felga na jednostronnym wahaczu. Wloty powietrza i reflektor przedni, mimo że nowe, wciąż zachowują diavelowy charakter. Zmieniła się rama główna – nie ma już konstrukcji kratownicowej; jest rama szczątkowa z silnikiem jako element nośny.

Jest jednak jeszcze coś, co zarówno rzuca się w oczy na zdjęciach szpiegowskich, ale też z pewnością będzie wyróżnikiem nowego modelu już na drogach po premierze. Układ wydechowy zakończony czterema (4!) skośnie przyciętymi końcówkami. Dlaczego akurat taki? To proste, dlatego że w Diavelu znalazł się zupełnie nowy silnik V4. Jednostka o nazwie własnej Granturismo V4 znana jest chociażby z Multistrady V4, gdzie ma 170 KM mocy – można spodziewać się, że w Diavelu będzie podobnie.

Jest jeszcze coś – haft „Diavel V4” wyszyty na kanapie.

Kiedy premiera Ducati Diavel V4?

Ze zdjęć można wnioskować, że Ducati Diavel V4 jest już w swojej ostatecznej formie. Niedbale naklejona okleina ma tylko chronić go przed niepożądanymi spojrzeniami. Nie zdziwimy się, jeżeli Diavel V4 zostanie zaprezentowany w najbliższych tygodniach w serii internetowych premier Ducati, jako model na rok 2023. Poczekamy, zobaczymy!

Silnik Ducati V4 Granturismo

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany