Diavel 1260 Lamborghini otrzymał kilka widowiskowych zabiegów stylistycznych w stylu modelu Sián, a produkcja jest limitowana do 630 sztuk.

W okolicy Bolonii i Modeny, Włosi ekscytują się nie tylko pyszną kuchnią, ale także motoryzacją. Tam mieści się Motor Valley i tak powstało nowe Ducati Diavel 1260 Lamborghini.

Fabryki Ducati i Lamborghini łączy całkiem sporo: mają tego samego właściciela (Grupa VW, która notabene myśli o ich sprzedaży), a do tego mieszczą się 20 kilometrów od siebie. Ale teraz po raz pierwszy powstało produkcyjne Ducati w wersji „Lamborghini”. Zostanie zbudowane w limitowanej i numerowanej liczbie 630 egzemplarzy. Inspiracją jest Lamborghini Sián FKP 37, czyli supersamochód zaprezentowany kilka miesięcy wcześniej, stanowiący szczyt technologii Lamborghini.

Sián FKP 37 czerpie stylistycznie z legendarnego modelu Countach, tak jak limitowany Diavel czerpie z modelu Sián. Chodzi nie tylko o wyjątkową matową zieleń w połączeniu z miedzianym złotem felg i ramy, ale także elementy karbonowe wyglądające jakby nie były połączone z resztą motocykla (wloty po obu stronach baku), czy motyw Y i hexagon zaczerpnięty z reflektorów samochodu, a powtórzony w Diavelu. Kute felgi są zabójcze. Kształtem (tak jak osłony boczne czy wydech) jasno nawiązują do Lamborghini. Owiewki są oczywiście karbonowe.

Diavel 1260 Lamborghini oraz Sián FKP 37 w akcji:

Zawieszenie oraz hamulce (tak jak w modelu Diavel 1260 S) to w pełni regulowany Ohlins oraz zaciski Brembo M50. Za sprawą zastosowania lekkich materiałów, Diavel 1260 Lamborghini schudł o 1 lub 3 kilogramy względem dwóch pozostałych wersji i teraz waży 246 kg z paliwem.

Do zestawu Ducati zaprojektowało kask typu Jet w kolorach motocykla.

Galeria zdjęć – Diavel 1260 Lamborghini: