Ducati chce zatrzymać Hagę i Fabrizio - Motogen.pl

Szef teamu Xerox Ducati, Davide Tardozzi, powiedział, że chce zatrzymać swoich obecnych zawodników – Noriyuki Hagę i Michela Fabrizio, na rok 2010.

Obecnie „ludzie” Tardozziego zajmują pierwszą i trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Zdobyli w sumie siedem zwycięstw i 18 miejsc na podium. Prawdę mówiąc odbył się zaledwie jeden wyścig, podczas którego zawodnik Xerox Ducati nie stanął na podium, był to pierwszy wyścig w Brnie.

Jedyną przeszkodą na drodze Ducati okazała się sensacja YamahyBen Spies, który wygrał 11 wyścigów i zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. W plotkach łączono Spiesa z każdym z teamów MotoGP i WSBK, w tym z Xerox Ducati, jednak Tradozzi powiedział, że jest zadowolony z obecnego składu.

Szef Xerox Ducati, powiedział: Co byśmy chcieli zmienić? Nori to Nori, jest wyjątkowym zawodnikiem, a Michel pokazał nam w tym roku, że ma wszystko, czego potrzeba do zostania świetnym zawodnikiem w przyszłości.

Zarówno Noriyuki Haga, jak i Michel Fabrizio mają pod koniec sezonu podpisać kolejny kontrakt z Ducati. Haga dołączył do włoskiego producenta rok temu, zaś Fabrizio zbliża się do końca swojego dwuletniego kontraktu.

Źródło: motorcyclenews.com