Ducati oficjalnie potwierdziło nazwę i pierwsze parametry techniczne nowego motocykla 1199 Panigale. Maszyna pojawi się w przyszłorocznych Mistrzostwach Superstock, podczas gdy do WSBK wejdzie dopiero w 2013 roku.

Ważący 176 kg, motocykl wyposażony będzie w silnik Superquadro o pojemności 1200 ccm i mocy 195 KM, który włożono w ramę typu monocque. Średnica cylindra została zwiększona, a skok tłoka skrócono. Panigale ma być wyposażone w system kontroli trakcji DTC oraz przystosowany do sportowej jazdy ABS. Swoją nazwę motocykl zaczerpnął od Borgo Panigale, dzielnicy Bolonii, z którą sąsiaduje fabryka Ducati. Prawdopodobne jest, że wraz z nową maszyną Włosi będą chcieli znowu wystawić w wyścigach WSBK swój fabryczny team.

Film, który prezentujemy poniżej, nie pokazuje zbyt wiele – Panigale w pełnej krasie zostanie zaprezentowane oficjalnie podczas targów EICMA 2011.

Więcej o motocyklach Ducati

Więcej w Nowości rynkowe
Husqvarna Nuda z systemem ABS w 2012 roku

Poza danymi, które poznaliśmy na początku tego miesiąca, Husqvarna zapowiada, że motocykl będzie dostępny w dwóch wersjach – Nuda 900R...

Zamknij