Sytuacja bezprecedensowa – wszyscy wspólnie chcą zmodernizowania toru wyścigowego! Chodzi o Autodrom Bydgoszcz. Teraz trzeba pomóc Staroście i podpisać petycję do władz krajowych!

Wyśmienite wieści docierają do nas z województwa lubelskiego! Po pewnych perypetiach tor zwany Autodrom Biłgoraj wychodzi na prostą, a w zasięgu ręki jest potężny remont całego obiektu. Za zmodernizowaniem ośrodka sportów motorowych w Biłgoraju są wszyscy – kluby motorowe, lokalne władze, lokalni mieszkańcy.

Teraz Starosta Biłgorajski prosi obywateli o podpis pod petycją, której celem jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru.

>>> Petycja Online w sprawie Autodromu Biłgoraj <<<
Podpis można autoryzować kontem Facebook lub adresem mailowym. Przy drugiej opcji pamiętajcie, aby potwierdzić się linkiem otrzymanym w wiadomości zwrotnej.

O co chodzi z Autodromem Biłgoraj i jego modernizacją?

Tor w Biłgoraju (woj. lubelskie) ma długą i bogatą historię, funkcjonuje już od lat 1970. W ostatnich latach Autodrom Biłgoraj zwyczajnie się zużył, jednak żadne działania nie mogły zostać podjęte ze względu na problemy prawne z własnością części terenu .

Dnia 7 lipca 2021 w czasie konferencji na torze, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip poinformował, że problem został rozwiązany i szczęśliwie: “powiat biłgorajski jest prawnym właścicielem całego terenu Autodromu.” Dalsze działania ruszyły z kopyta!

Już 20 lipca 2021 r w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się pierwsze spotkanie robocze przedstawicieli starostwa i reprezentantów klubów i stowarzyszeń z terenu powiatu biłgorajskiego w sprawie przyszłości biłgorajskiego Autodromu.

Wszyscy zainteresowani zgodzili się jednogłośnie: chcemy nowoczesnego Autodromu Biłgoraj. Nawet lokalni mieszkańcy podpisują się pod tą opinią – od dawna mieszkają przy torze, więc wiedzą z czym to się wiąże. Jednocześnie zdają sobie sprawę, że tor jest potrzebny, że wyszkoli kierowców, że przyniesie rozwój regionu. Wiedzą także, że nowoczesny obiekt będzie posiadał odpowiednią infrastrukturę, jak ekrany dźwiękowe, drogę dojazdową, czy miejsca parkingowe.

Plany dotyczące rozbudowy Autodromu Biłgoraj są dopiero w początkowej fazie opracowania, ale prezes Automobilklubu Biłgorajskiego powiedział nam, że marzy o potężnym Ośrodku Sportów Motorowych z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście będzie on spełniał wszelkie funkcje Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, ale nie będzie zwyczajnym, małym ODTJ-em. Idealnym celem byłoby spełnienie potrzeb wszystkich czterech dyscyplin sportu motorowego: karting, motocykle, samochody (wliczając drift), żużel.

Władze powiatowe i lokalne grupy społeczne nie mają wątpliwości, że tor w Biłgoraju musi zostać gruntownie wyremontowany. Zależy na tym także Staroście Biłgorajskiemu, Andrzejowi Szarlip. Aby uzyskać finansowanie takiego projektu, Szarlip musi udowodnić władzom krajowym, że społeczeństwo potrzebuje nowoczesnego Autodromu Biłgoraj. Dlatego Starosta Biłgorajski ma do Was prośbę – wykażcie swoje poparcie poprzez złożenie podpisu w petycji.

>>> Petycja Online w sprawie Autodromu Biłgoraj <<<
Podpis można autoryzować kontem Facebook lub adresem mailowym. Przy drugiej opcji pamiętajcie, aby potwierdzić się linkiem otrzymanym w wiadomości zwrotnej.


Więcej w Newsy, Wyróżnione, Z Kraju
Honda zasilana metanem
Motocykl na metan z bagna – koszt kilometra 0 zł

Motocykl na metan z bagna – koszt kilometra 0 zł, kolejna alternatywa dla pojazdów elektrycznych z przydomowego garażu. Przyszłość motoryzacji?

Zamknij