Cel tego wydarzenia to podnoszenie świadomości dotyczącej chorób, które mogą przytrafić się mężczyznom, zachęcenie do okresowego badania się, co pozwala na wczesne wykrycie tych schorzeń oraz wsparcie badań naukowych związanych z diagnostyką i leczeniem tych chorób poprzez zbiórkę funduszy.

W jaki sposób gromadzone są środki finansowe i gdzie trafiają? Każdy uczestnik The Distinguished Gentleman’s Ride rejestruje się na stronie głównego organizatora: gentlemansride.com. W ten sposób tworzy swoją podstronę, na której znajdują się takie informacje jak motocykl, na którym będzie jechał, oraz kwota, jaką dotychczas zebrał. Aby zgromadzić fundusze, uczestnik może sam wpłacić pieniądze, a także poprosić znajomych, by zasilali jego konto. Od tego roku DGR jest globalnie związany sześcioletnią współpracą z fundacją Movember, która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty oraz działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn. Szczegóły na stronie gentlemansride.com. Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są przekazywane do regionalnej centrali fundacji.

Globalnymi sponsorami The Distinguished Gentleman’s Ride 2016 są Triumph Motorcycles i Zenith (producent zegarków). Przygotowali oni nagrody dla uczestników, którzy zbiorą na swoich kontach najwięcej funduszy. Partnerem wydarzenia we wszystkich miastach w Polsce jest Triumph Polska (firma Almot – oficjalny dystrybutor motocykli Triumph w Polsce).

DGR w Warszawie odbędzie się w tym roku 24 września. To już czwarta edycja tego wydarzenia w stolicy. Dzięki ścisłej współpracy z fundacją Movember Polska (movember.org.pl), mężczyźni w największych miastach w Polsce będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG. Do organizacji warszawskiej edycji DGR dołączyły charytatywnie profesjonalne grupy ratownictwa medycznego Moto-Medic oraz Rescue Service, które będą czuwały nad bezpieczeństwem uczestników podczas ich przejazdu przez Warszawę. Nagrody dla najaktywniejszych uczestników ufundował Hop-Chop Barber Shop.

Autor: Jakub Olkowski

Więcej w Z Kraju
Wystarczy dwóch władców z dynastii Piastów, by pojechać na motocyklową wycieczkę do Hiszpanii

150 złotych, oto bariera wejścia. Nie kupujesz za nie jednak byle czego tylko świetne akcesoria TRW! Wypełniasz kupon konkursowy i...

Zamknij