Dany Torres - triumf w Las Ventas - 4. przystanek RBXF 2011 - Motogen.pl

Dany Torres pokazał prawdziwą klasę, złapał byka za rogi i sięgnął po zwycięstwo podczas czwartego przystanku trasy Red Bull X-Fighters 2011 w Hiszpanii na oczach dwudziestopięciotysięcznej widowni zgromadzonej w Plaza de Toros de las Ventas. To symboliczny moment celebrujący dziesięcioletnią historię hiszpańskiego etapu serii RBXF, która zaczęła się właśnie na madryckiej arenie byków.

W finałowej rundzie Dany’emu uległ Blake „Bilko” Williams, któremu nie pomogły dwa nowe, zaprezentowane po raz pierwszy triki. Torres zgarnął najwyższe noty w każdej z punktowanych kategorii. „To najlepszy dzień w moim życiu” – powiedział 24 letni zawodnik. Po dość niefortunnym wypadku podczas trzeciej odsłony tegorocznego eventu Red Bull’a (Rzym) DT wykazał się sporą determinacją i w pięknym stylu wywalczył sobie drogę na podium.

Czym zawodnicy doprowadzili hiszpańskich fanów do euforii? Backflipom, no-hander lander’om, 360tkom i wreszcie klasycznym whipom nie było końca. Triki, które do niedawna wykonywali nieliczni stały się już niemal standardem. Publiczność była zachwycona.

Szczęście nie dopisało tym razem dwóm zawodnikom. Javier Villegas i David Rinaldo niestety nie ukończyli swoich biegów. Te dwa wypadki okazały się jednak dość łagodne i powinniśmy obu panów spotkać w Poznaniu, na kolejnym przystanku serii.

Wielkim nieobecnym okazał się zwycięzca rzymskiego przystanku Red Bull X-Fighters – kontuzjowany Nate Adams.

Tez fakt wykorzystał Andre Villa, który mimo nienajlepszego występu wskoczył na pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Aktualnie wyprzedza Destroyer’a zaledwie o 5 punktów więc zapowiada się zażarta walka na szczycie „generalki”.

Kolejny przystanek Red Bull X-Fighters – Poznań – już za 21 dni (6.08.2011)! Do zobaczenia!

 

Finał tegorocznej trasy RBXF rozegra się w rodzinnym mieście Robbiego Maddisona – Sydney już 17 września.
 

Wyniki czwartej rundy Red Bull X-Fighters 2011:

 1. Dany Torres (ESP)
 2. Blake Williams (AUS)
 3. Josh Sheehan (AUS)
 4. Maikel Melero (ESP)
 5. Andre Villa (NOR)
 6. Adam Jones (USA)
 7. Javier Villegas (CHL)
 8. Robbie Maddison (AUS)
 9. Alastair Sayer (BOT)
 10. Nick Franklin (NZL)
 11. David Rinaldo (FRA)

 

Klasyfikacja generalna po czterech eventach (Dubaj, Brazylia, Rzym, Madryt):

 1. Villa (NOR/270 pkt)
 2. Adams (USA/265)
 3. Torres (ESP/245)
 4. Williams (AUS/215)
 5. Robbie Maddison (AUS)
 6. Josh Sheehan (AUS/130)

 

Najlepsze momenty 4. rundy Red Bull X-Fighters: